Avrupa’da Danışmanlığını Yaptığımız Üniversiteler 

Avrupa üniversiteleri öğrencilerin kariyerlerini çok ileriye taşıyacak eğitim ve öğretim sunduğundan birçok kişisinin üniversite eğitimini almak istediği yerdir. Öğrenciler birçok farklı Avrupa ülkesini kendisine hedef koyup akademik hedeflerini Avrupa Üniversitelerinde lisans, yüksek lisans ve doktora olarak belirlemektedir. Avrupa’da akademik eğitim denildiğinde en fazla tercih edilen ülkeler arasında İrlanda, Polonya, Hollanda, İtalya, Macaristan, İsviçre, Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri gelmektedir. Myeducoach Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Polonya ve İrlanda başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesindeki Üniversite yerleştirmeleri için danışmanlık hizmetimizi vermekteyiz.

Avrupa üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans okumanın yanı sıra doktora eğitimi de almak isteyen öğrenciler, bu eğitimlerini bire bir kendi danışman akademisyenleriyle gerçekleştirmektedir. Böylelikle öğrenciler doktora eğitim süreçlerini Avrupa’nın en iyi araştırma üniversitelerinde tamamlayabilmektedirler. Avrupa’da akademik eğitim alacak öğrenciler, Avrupa üniversitelerinin sunduğu teknolojik altyapı ve araştırma olanaklarının sağlandığı modern kütüphanelerde eğitim fırsatlarını yakalayabilmektedir. Bunun yanı sıra teknolojik ekipmanlarla donatılmış laboratuvarları ve dünyaca ünlü akademisyenlere sahip Avrupa Üniversitelerinde öğrenciler yurtdışı eğitimde ileri derecede nitelik kazandırmaktadır. Uluslararası öğrenci gruplarına misafirlik yapan ve araştırmaya odaklı olan Avrupa Üniversiteleri’nde okuyarak dünya vatandaşı olup birçok açıdan Avrupa’yı keşfedebilirsiniz.

Avrupa Üniversitelerinde Kabul için Gereken Şartlar

Avrupa Üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrenciler öncelikle İngilizce seviyelerini yüksek tutmalı ve IELTS veya TOEFL’dan belli bir seviyeye ulaşmalıdırlar. Avrupa Üniversiteleri genellikle IELTS skoru olarak 6.0- 6.5 sınav skoru isteyip eş değerliliği olan TOEFL için 60-85 aralığında bir skoru öğrenciden beklemektedir. Avrupa’da Üniversitelerin bazıları kendi bünyelerinde İngilizce sınav gerçekleştirip öğrencilerin IELTS veya TOEFL skoru olmaksızın Üniversitelere öğrencileri direkt başlatabilmektedir. Sınav skoruna ek olarak öğrencilerin not ortalamasının iyi olması Avrupa’nın iyi üniversitelerinden kabulü artıracak en önemli kriterlerden biridir. Öğrencilerin kendilerinin Üniversite’de okuyacak en iyi öğrencilerden biri olduğunu gösteren motivasyon mektubunun düzenli ve profesyonel hazırlanması da öğrencilerin iyi üniversitelerden kabulünü artırmaktadır. Yukarıda saydığımız kriterlere ek olarak gerekli olacak birkaç daha dökümanın en iyi şekilde hazırlanması halinde öğrencilerimizin Avrupa Üniversitelerinden burs almasının da önü açılmaktadır.

Myeducoach Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Avrupa’da bulunan birçok üniversitenin danışmanlığını yapmaktayız. Okul seçimi süreçlerinden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden öğrencilerimizin yurtdışında eğitiminin başlamasına kadar ki tüm süreç boyunca öğrencilerimize destek vermekteyiz. Böylece sunduğumuz profesyonel danışmanlıkla öğrencilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktayız.

avrupada eğitim