AVUSTRALYA WORK AND STUDYAvustralya Work and Study

Work and Study Avustralya size dilinizi geliştirirken, yeni kültürleri tanıma, keşfetme ve hayatınızda yepyeni bir döneme geçme imkânı sunar. Ayrıca; çalışma olanağı sunan program, eğitimde kazanılan becerilerin aktif olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

Siz de İngilizcenizi geliştirirken çalışmayı ve öğrendiklerinizi hemen uygulamaya geçirmeyi istemez misiniz?

NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN AVUSTRALYA?

Avustralya ana dili İngilizce olan, dünyanın en büyük ada ülkesidir.

Ana dilinin İngilizce olması ve gelen göçmenlerin bu duruma uyum sağlaması sayesinde öğrenciler öğrendiklerinin günlük hayatta kullanımıyla anlık olarak karşılaşır. Bu da öğrenme sürecinin hızlanmasını sağlayan en etkili yöntemlerdendir. Aynı zamanda uluslararası portföye sahip olan Avustralya şirketleri öğrenciye çok uluslu çalışma ortamı sunmayı vaat eder.

AVUSTRALYADA ÇALIŞMAK

Avustralya Work and StudyYaşam kalitesinin ve refahın yüksek olduğu Avustralya’da öğrencilerin çalışma ortamları beklentisi de doğal olarak yüksektir. Avustralya da bu beklentiyi karşılayacak bir sisteme sahiptir.

Avustralya Work and Study öğrencilerine haftada 20 saatlik part time çalışma izni vermektedir. Ancak Avusturalya öğrenciye eğitimin olmadığı zamanlarda veya hafta sonlarında full time çalışma hakkı sunar. Avusturalya halkı öğrenci çalıştırmaya fazlasıyla sıcak bakan bir halktır. Bu da öğrencinin Work and Study Avusturalya programında daha kolay iş bulabileceği anlamına gelir. Öğrenciler programa gittiklerinde turizm sektöründe ve hizmet sektöründe kolayca iş bulur.

6 aya kadar süren dil eğitimi ve part time çalışma sonrasında öğrenciler, 2 ay daha Avustralya’da kalarak öğrendiklerini pekiştirme ve full time çalışarak kendine maddi anlamda yatırım yapabilmektedir.

AVUSTRALYADA NE KADAR KAZANABİLİRİM?  

Dil eğitimi alırken çalışma imkânınız olan Work and Study Avustralya programında kazancınız bölgeden bölgeye farklılık gösterir.

Avustralya’da, çalışan ücretlendirmesi saatlik olarak hesaplanır ve part time çalışan öğrenciler ortalama olarak 15-20USD kazanırlar. Bu da öğrencinin aylık 1,200-1,600USD arasında kazanması bekleneceği anlamına gelir.

Genel sektörlerde çalışma imkanının yanında Work and Study Avustralya size hakim olduğunuz veya ilgi alanınız olan sektörlerde çalışma imkanı da sunmaktadır.

AVUSTRALYADA KONAKLAMA

Avustralya konaklama açısından öğrenciye birçok imkân sunan ülkelerden biridir. Öğrenciler aile yanında kiraya verilen odalarda, dil okulu yurtlarında ve öğrenci evlerinde kalabilmektedir. Avustralya’da dil okulu yurtları daha çok tercih edilmekte ve yurtdışı eğitim danışmanları tarafından önerilmektedir. Bunun nedeni ise yurtların büyük bir kısmının dil okulunun kampüsüne çok yakın veya direkt olarak kampüsün içinde olmasıdır.

Öğrenciler için zamandan tasarrufu sağlayan bu süreç, Avustralya Work and Study’yi aileler tarafından da daha güvenli hale getirmektedir.

AVUSTRALYADA VİZE SÜRECİ

Vize süreci dendiği zaman öğrenci ve velilerin aklına benzer sorular geliyor. Bunlardan bazıları; Avustralya vize şartları nelerdir? Avustralya yeşil pasaporta vize istiyor mu? Avusturalya vizesinin çıkma süresi nedir?Avustralya Work and Study

Avustralya vizesi öğrencinin başvurusu sonrasında öğrencinin eline ulaşma süresi oldukça kısa olan vizelerdendir. Ülkenin beklediği vize belgeleri diğer ülkelerden biraz daha fazladır. Ancak bu sizi korkutmasın çünkü, bu süreçte yalnız olmayacaksınız. Myeducoach Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı süreç boyunca sizinle birlikte olacaktır.

Avustralya’da 12 haftalık bir dil kursuna kayıtlanan öğrenciye, Öğrenci Vizesi ve Çalışma Vizesi ortak bir biçimde verilir. Yani öğrencinin ekstra olarak bir Çalışma İzni başvurusu yapması gerekmez. Vize için tam evrak listesi olmamakla beraber istenebilecek evraklardan bazıları; pasaport, adli sicil kaydı, okuldan temin edilen ECOE (Electronic Confirmation of Enrolment) belgesidir. Avustralya vize sürecinde bankada bir teminat bulundurulmasını isteyen ülkelerdendir. 1 yıl için belirlenen rakam 20,200 AUD’dır.

AVUSTRALYADA SENİ NELER BEKLİYOR

-Sidney Opera Binası’nda bir gösteri veya konser izleyebilirsiniz.

-Aralık ayında yazı yaşayabilir, güneşlenebilir okyanusta yüzebilirsiniz.

-Lone Pine Koala’da kanguruları besleyebilir, koalalara sarılabilirsiniz.

-Melbourne Kraliyet Botanik Bahçelerinde kendinizi doğanın bir parçası gibi hissedebilirsiniz.

-Mount Wellington’a giderek yer yüzündeyken bile uçak manzarasını izleyebilirsiniz.

-Opal Reef’e giderek resif dalışı yapabilirsiniz.

-Madame Tussauds Sydney’de Marilyn Monroe, Jackie Chan, Heath Ledger ve daha birçok ünlüyle fotoğraf çekilebilirsiniz.

-Sydney limanından yola çıkan bir tekneye atlayabilir, şehrin güzelliklerini sular üzerinde de görebilirsin.

-Collins Street’te geçmişle günümüzün birleştiği mimariyi görme, gezme ve alışveriş yapma şansını yakalayabilirsiniz.

AVUSTRALYADA WORK AND STUDY FİYATLARI

Work and Study fiyatları, hem lokasyonlara hem de okullara göre farklılık göstermektedir. Güncel dil okulu fiyatları, lokasyonlar ve değişiklikler hakkında bilgi almak için Myeducoach Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.