INTERNATIONAL YEAR ONE

İngiltere’de lisans eğitimine başlamak isteyen IELTS puanı ve lise not ortalaması yüksek olan uluslararası öğrencilerimizi International Year One Programı hakkında bilgilendirmek isteriz.

International Year One Nedir?

International Year OneInternational Year One programı, uluslararası öğrencilerin İngitere eğitim sistemine adapte olmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bu yıl bir İngilizce Hazırlık yılı değildir. Öğrenciler program sayesinde üniversitede başarılı olmak için gerekli İngilizce seviyesine ve akademik yeterliliğe rahat ulaşırlar.
Year One, lisans eğitiminin ilk yılına eşdeğerdir. Bu sayede programı başarıyla tamamlayan öğrenciler lisans eğitimlerinin ikinci yılına doğrudan devam edebilirler.


Peki International Year 1 Programının lisans eğitiminin ilk yılından ne gibi bir farklılığı var?


Öğrenciler lisans eğitimlerinin ilk yılını programa katılan diğer öğrencilerle uluslararası bir ortamda alırlar. Böylece İngiltere’de lisans eğitimi alacak öğrencilerin kendileri gibi yeni bir yolculuğa çıkan öğrencilerle eğitimlerine başlamaları onlar için süreci daha kolay bir hale getirecektir.

 

Neden International Year One Programına Katılmalıyım?

İngiltere’de lisans eğitimi almak istiyorum ama dil yeterliliğim anadili İngilizce olan öğrencilerle rahat bir şekilde eğitim alabileceğim kadar üst seviye değil ya da çoğunluğun yerel olduğu öğrencilerle bir arada olmaktan çekiniyorum diyorsanız, bu program tam size göre! Bu program sayesinde yabancı öğrenciler İngiltere’de lisans eğitimlerini 3 yılda tamamlayabilmektedirler.

 

International Year 1 Program İçeriği

Program içeriğinin normal lisans eğitiminin birinci yılındakinden hiçbir farkı yoktur. Bu program, lisans eğitiminin ilk yılıyla eş kredilidir. Programın amacı uluslararası öğrencilerin adaptasyon sürecini kolaylaştırmaktır.

 

İngiltere’de International Year One Programında Hangi Alanlarda Eğitim Alabilirim?

International Year OneEğitimde sunulan programlar okuldan okula değişiklik göstermektedir. Her üniversitede ve her bölümde bulunmasa da programın bilinirliği gün geçtikçe arttırmaktadır. Okumak istediğiniz bölümü kapsayan programı tercih edebilirsiniz.

 

Başvuru ve Kabul Şartları

International Year 1 programına kabul almak için yerine getiriyor olduğunuz şartlar, İngiltere’de Lisans Eğitimi başvurusu için gerekenlerden çok da farklı değildir. Başvurunuz için, IELTS skorunuzun 4.5 ve üzerinde olması ve lise not ortalamanızın 60 puan üzerinde olması gerekmektedir.

 

Eğitim Alırken Çalışma İzni

Eğitim boyunca öğrencilerin yasal çalışma izni bulunmamaktadır. Programı başarıyla tamamlayıp lisansınızın ikinci yılına geçtiğiniz takdirde yasal olarak çalışma hakkına sahip olabilirsiniz.

 

İngiltere’de Foundation Programı ile International Year 1 Programı Arasındaki Farklar

İngiltere’de Foundation Programı lisans eğitimine başlamak için gerekli koşulları sağlayamayan öğrenciler için hazırlanmıştır. Öğrenciler Foundation Programında hem dil yeterliliklerini destekleyecek İngilizce dersleri hem de kendi bölümlerinden giriş seviyesinde dersler alırlar. Program bitiminde ise lisans eğitimlerinin ilk yılına başlarlar.

International Year One Programı ise bir hazırlık programı değildir. Öğrenciler lisans eğitimlerinin 1. Yılını okurlar ve tamamladıkları durumda lisans 2. Sınıfa geçerler.

 

MYEDUCOACH olarak İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilerimize ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunmaktayız. Siz de bu yolculuğa başlamak için [email protected] veya 0232 441 13 38 numaralı ofis hattımızdan (0552 441 13 38 – Whatsapp hattı) bizlerle iletişime geçebilirsiniz.