Danışmanlığını Yaptığımız İngiltere Üniversiteleri

İngiltere Üniversiteleri eğitimini yurtdışında alacak öğrenciler için kariyerlerini çok ileriye taşıyan bir eğitim sunarak öğrencilere kolaylıkla iş bulabilmesini sağlamaktadır. İngiltere’de yeni uygulamaya başlayacak düzenlemeyle öğrenciler lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra 2 yıl çalışma iznine sahip olacaktır. Bu sebeple İngiltere Üniversiteleri akademik eğitim için popülerliliğini sürdürürken, bu çalışma izni ile öğrenciler kendi alanlarıyla ilgili çalışma deneyimi kazanacaklardır. 

Dünya Üniversite sıralamaları listesinde her zaman en önde yer alan İngiltere Üniversiteleri dünyaca ünlüdür ve birçok akademik araştırmanın da öncülüğünü üstlenmektedir. İngiltere’de lisans ve yüksek lisans eğitimi dünyada kabul gören en iyi eğitim sistemleri arasında yer almaktadır. Bundan dolayı öğrenciler birçok farklı seçenekle yurtdışı eğitimlerini gerçekleştirebilmektedir. İngiltere Üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans okumanın yanı sıra doktora eğitimi de almak isteyen öğrenciler için fırsatlar vardır. Öğrenciler İngiltere’de doktora eğitimlerini danışman akademisyenleriyle gerçekleştirip doktora süreçlerini dünyanın en iyi araştırma üniversitelerinde tamamlayabilmektedirler.  

İngiltere Üniversitelerinde eğitim alacak öğrenciler, dünyaca ünlü İngiliz eğitim sisteminin getirdiği teknolojik altyapı ve araştırma olanaklarının sağlandığı kütüphanelerde eğitim görmektedirler. Bunun yanı sıra son teknolojik ekipmanlarla donatılmış laboratuvarlarıyla ve meşhur olan akademik kadrolarıyla İngiltere Üniversiteleri öğrencilere ileri derecede bir nitelik kazandırmaktadır. Uluslararası öğrencileri ve araştırmaya odaklı olan İngiliz sistemiyle bu prestijli Üniversitelerde okumak öğrencilerin dünya vatandaşı olmasını da sağlamaktadır.

Myeducoach Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak İngiltere’de bulunan birçok üniversitenin danışmanlığını yapmaktayız. Okul seçimi süreçlerinden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden öğrencilerimizin yurtdışında eğitiminin başlamasına kadar ki tüm süreç boyunca verdiğimiz profesyonel danışmanlıkla öğrencilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktayız.

En İyi İngiltere Üniversiteleri

University of Kent

Birleşik Krallık’ın en iyi üniversitelerinden biri olan University of Kent, üstün eğitim kalite anlayışı ile öne çıkmaktadır. Dünya öncüsü araştırma ve eğitimi, teknolojiyle donatılmış derslikleri ve modern kampüsüyle öğrenci deneyimini maksimum düzeyde tutmaktadır. Birleşik Krallık devletinin Eğitimde Mükemmellik Çerçevesi kapsamında Altın derece alan Kent, elinde buludurduğu TEF-Gold sertifikasıyla dünya çapında tanınmaktadır. 2018 QS Konuya Göre Dünya Üniversite Sıralamaları’nda Kent’in konu alanlarından üçü ilk 100’e, sekizi de ilk 200’e girmiştir.

Durham University

İngiltere’nin en kaliteli okullarından Durham Üniversitesi 1832 yılından beri eğitimine devam etmektedir be İngiltere’nin en eski 3. Üniversitesi olarak bilinmektedir. Durham Üniversitesi Russell Group Araştırma Grubu bünyesinde yer alarak eğitim kalitesini en üst düzeyde tutan kurumların başında gelmektedir. Durham Üniversitesi, 2019 QS Dünya Üniversite sıralamalarına göre 74. sırada yer alarak dünyanın ilk 100 sıralamasında yer almıştır. Üniversitenin önde gelen bölümleri arasında hukuk, Tarih, Sosyal Bilimler, Politika, İşletme, Finans ve Mühendislikler bulunmaktadır.

Brunel University

Brunel Üniversitesi nitelikli eğitim kurumu olmasıyla Batı Londra’daki konumuyla ön plana çıkan bir üniversitedir. Londra’da Üniversite okumak isteyenlerin önemli tercihlerinden biri olan Brunel Üniversitesi birçok alanda kurumsal iş birlikleri yaparak öğrencilerin sektör ile bağlantılarını güçlendirmektedir. QS Rankings sıralamalarına göre Brunel Üniversitesi 2019 senesinde dünyanın en iyi 346. Üniversitesi seçilmiştir. Üniversite’de öne çıkan bölümler arasında İşletme, Mühendislik, Tıp, İşletme ve Yönetim, Hukuk ve Sosyal Bilimler öne çıkmaktadır.

Queen Mary University

Quenn Mary Üniversitesi İngiltere’de kaliteli eğitime sahip kurumlardan biri olarak Russell Grubu araştırma Üniversiteleri arasındadır. University of London’a bağlı olan Quenn Marry Üniversitesi’nin kökleri 1785’e kadar uzanmaktadır ve kaliteli eğitim kadrosu ve araştırmaya dayalı eğitimiyle ön plana çıkmaktadır. Quenn Mary, tıp ve dişçilik, sanat ve edebiyat, sosyal bilimler ve mühendislik bölümleriyle ön plana çıkan bir Üniversitedir ve birçok bölümü dünya çapında iddialı bir konuma sahiptir.

University of Warwick

Warwick Üniversitesi, yüksek eğitim kalitesini nitelikli öğrencilerle buluşturan dünya çapında tanınmış seçkin bir Üniversitedir. Warwick, 1965 yılında Coventry şehrinde kurulmuştur ve 17.000’den fazla öğrencisiyle eğitimini sürdürmektedir. Üniversitenin kuruluş amacı endüstriyel firmaların ve firma sahiplerinin potansiyelini ve gelişmişliğini akademik olarak güçlendirmek olduğu için sektördeki firma ile güçlü partnerliklere sahiptir. Russell Grup Üniversiteleri bünyesinde olan Warwick Üniversitesi, başvuru koşulları yüksek olan bir Üniversitedir ve QS ranking sıralamarında 2019’da dünyanın en iyi 54. Üniversitesi seçilmiştir.

King's College London

King’s College London, Londra Üniversitesi’nin en eski kurumlarından biridir ve 1829 yılında kurulmuştur. İngiltere’nin en eski dördüncü Üniversitesi olarak göz çarpan King’s, 10.000’den fazla lisansüstü öğrencisi olmak üzere toplamda 25.000’i aşkın öğrencisi bulunmaktadır. QS Rankings sıralamalarına göre dünyanın en iyi ilk 35 üniversitesi arasında yer alan King’s College London, araştırma kalitesi ve öğrencilerin başarısıyla en üst standartları kendi bünyesinde toparlayan bir Üniversitedir.

University of Leeds

Leeds Üniversitesi Yorkshire bölgesinin en büyük okullarından biri olarak temeli 1874 yılına kadar uzanmaktadır. Leeds Üniversitesi, the Guardian Üniversite Rehberi’nin 2019’daki araştırmalarına göre Birleşik Krallık’taki en iyi 10 üniversiteden biri seçilmiştir. QS Dünya Üniversite Sıralamaları’nda 2019’daki araştırmalara göre Leeds, dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesi arasında yer almıştır. Aynı zamanda Üniversite prestijli Russell Grubu araştırma Üniversitelerinden biri olarak göze çarpmaktadır. Üniversite’de öne çıkan bölümler arasında Muhasebe ve Finans, Sanat ve Tasarım, İşletme ve Yönetim, Mühendislik, Pazarlama ön plana çıkmaktadır.

University of Exeter

Exeter Üniversitesi, 1955 yılında kurulmuş, 140 ülkeden 18,000’den fazla öğrencisiyle İngiltere’nin güneybatısında eğitim vermektedir. Üniversite Britanya’nın en iyi ilk 10 üniversitesi olarak gösterilmektedir ve prestijli Russell Grup Üniversiteleri arasındadır. Times Higher Education araştırmalarına göre Exeter Üniversitesi, 20 alanda Birleşik Krallık genelinde ilk 10 sırada yer almaktadır. Bununla beraber Exeter, öğrenci anketlerine göre son iki yılda Britanya’da ilk 5’te yer almıştır. Üniversite’de öne çıkan bölümler arasında Ekoloji, Coğrafya, Çevre Bilimi ve Mühendisliği, Politika, Eğitim ve Turizm Yönetimi ön plana çıkmaktadır.

University of Plymouth

Plymouth Üniversitesi 30,000 öğrencisiyle İngiltere’deki Üniversiteler arasında ön plana çıkmaktadır ve kuruluşu 1862 yılına kadar uzanmaktadır. Plymouth Üniversitesi özellikle denizcilikle ön plana çıktığından bu alandaki araştırmalar göz önünde alındığında Geleneksel Kraliçe Ödülü’nü kazanmıştır. 100’den fazla ülkeden öğrencileri ağırlayan Plymouth Üniversitesi üç ana kampüsüyle eğitim ve öğretimini gerçekleştirmektedir.

Newcastle University

Newcastle Üniversitesi İngiltere’nin kuzey doğusunda 1963’te kurulmuş ve 20.000’den fazla öğrencisiyle İngiltere’deki Üniversiteler arasında en iyi akademik kaliteye sahip kurumlarından biridir.Öğrencilerin mezun olduktan sonra Üniversitenin isminden ve Birleşik Krallık içerisindeki Üniversiteler arasındaki sıralamasının yüksekliğinden dolayı, Newcastle mezunları iş hayatına atılırken kolaylıkla iş bulabilmektedir. Aynı zamanda Üniversite prestijli Russell Grubu araştırma Üniversitelerinden biri olarak göze çarpmaktadır. Üniversite’de öne çıkan bölümler arasında Tıp ve Cerrahi, Mühendislik, İşletme ve Yönetim, Pazarlama, Sağlık, Enerji ve Sanat’tır.

University of Bristol

Bristol Üniversitesi Üniversitesi dünyanın en iyi Üniversitelerinden biridir ve Bristol şehrinin merkezinde konumlanan kurum 1876’da kurulmuştur. Russell Araştırma grubu bünyesinde yer alan Üniversite 2019 QS World Üniversite sıralamalarına göre dünyanın en iyi 51. Üniversitesi seçilmiştir ve 140’dan fazla ülkeden 23.000 öğrencisi eğitimini sürdürmektedir. Birleşik Krallık’ta en iyi 10 Üniversite arasında yer alan Bristol, öğrencilerin iş dünyasında başarılı olması adına dünya standartlarıyla eğitimiyle dünya çapında bilinmektedir. Üniversite’nin ön plana çıktığı bölümler; Mühendislik, Eczacılık, Sosyal Bilimler, Anatomi, Psikoloji, Modern Diller ve Dilbilim ve Politika’dır.

University of Edinburgh

Edinburg Üniversitesi 1583 yılında kurulmuş dünyanın en eski 6.Üniversitesi olarak göze çarpmaktadır. Ulusal ve uluslararası alanlarda Edinburgh Üniversitesi çok başarılı olduğundan dolayı birçok farklı ülkeden öğrenci hareketli, kozmopolitik ve muhteşem mimariye sahip olan Edinburgh bölgesindeki bu ünlü Üniversiteye girmek için çaba sarf etmektedir. 2019 yılında QS Ranking tarafından yayınlanan dünya sıralamasında Edinburgh Üniversitesi dünyanın en iyi 18. Üniversitesi seçilmiştir.

University of Glasgow

Glasgow Üniversitesi, İngilizce konuşulan ülkeler içerisinde en eski dördüncü Üniversitedir ve prestijli Russell Grup bünyesinde yer almaktadır. 1451 yılında kurulan Glasgow Üniversitesi, dünyanın en iyi ilk 100 Üniversitesi arasında yer almaktadır ve İskoçya’nın en büyük şehri Glasgow’da yer almaktadır. 120’den fazla ülkeden 20.000’den fazla öğrenciye sahip olan Üniversitenin öğrenci memnuniyeti açısından Birleşik Krallık içerisinde yüksek bir memnuniyet oranına sahiptir. QS Rankings sıralamalarına göre 2019 senesinde dünyanın en iyi 65. Üniversitesi seçilmiştir.

University of Sheffield

Sheffield Üniversitesi dünyanın en iyi Üniversitelerinden biridir ve Güney Yorkshire bölgesinde 1897 yılında kurulmuştur. Sheffield Üniversitesi, Russell Araştırma grubu bünyesinde yer almaktadır ve 2019 QS World Üniversite sıralamalarına göre dünyanın en iyi 75. Üniversitesi seçilmiştir. Sheffield, öğrencilerin iş dünyasında başarılı olması adına dünya standartlarındaki eğitimiyle dünya çapında bilinmektedir. Üniversite özellikle kimya ve medikal alanlarında ön plana çıkmaktadır.

University of Southampton

Southampton Üniversitesi ülkenin güney kısmında yer alan denizcilik alanında tarihi üne sahip olan Üniversite olarak kökleri 1862 yılına kadar uzanmaktadır. Titanic gemisinin kalkış yeri olan Southampton, öğrenci şehri olan yeşil parkları ve mavi deniziyle çok hoş bir bölgedir. 2019 QS Ranking Sıramalarına göre dünyanın en iyi ilk 100 Üniversitesi arasındaki yerini almıştır. Üniversite’de öne çıkan bölümler arasında Mühendislik, Ekonomi, Yönetim Bilimi,nTıp, Hukuk ve Okyanus Bilimi yer almaktadır.

City University of London

City University of London yüksek eğitim kalitesini nitelikli öğrencilerle buluşturan dünya çapında üne sahip olan bir Üniversitedir. Üniversite 1966 yılında Üniversite statüsünü almıştır ve 150’den farklı ülkeden gelen 17.000’den fazla öğrencisiyle eğitimini sürdürmektedir. Londra’da kaliteli bir Üniversitede okumak isteyenlerin önemli tercihlerinden biri olan City University of London’ da öne çıkan bölümler arasında İşletme, bilişim teknolojileri, mühendislik, hukuk ve sosyal bilimler bulunmaktadır.

University of Surrey

Surrey Üniversitesi, Guildford İngiltere’de yer alan bir kamu araştırma üniversitesidir. Üniversite, Robbins Raporunda birçok sayıda farklı kurumunun önerileriyle 1966’da kraliyet tüzüğünü aldı ve 1966’da da Surrey bölgesinde kuruldu. Üniversitenin 16.000’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır ve eğitimlerini 3 ana fakültede de yürütmektedir. Bu fakülteler Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi ve Sağlık ve Tıp Bilimleri Fakültesi olarak ayrılmaktadır. QS Ranking 2019 sıralamasında dünyanın en iyi 248. Üniversitesi seçilerek dünyadaki en iyi Üniversiteler arasında olduğunu kanıtlamıştır.

University of Liverpool

Liverpool Üniversitesi, İngiltere’de yer alan bir araştırma üniversitesidir. Üniversitenin kökleri 1881 yılına kadar uzanmaktadır ve bu tarihte Üniversite kolej olarak faaliyetlerine başlayıp ardından 1903 yılında Üniversite olarak faaliyetlerine başlamıştır. Liverpool Üniversitesi Russell Grup Araştırma grubu bünyesinde yer aldığından eğitim kalitesini en üst düzeyde tutan kurumların başında gelmektedir ve 20.000’den fazla öğrenciye eğitim sağlamaktadır.

University of Bath

Bath Üniversitesi, İngiltere’nin batısında yer alan Bath bölgesinde 1966 yılında kurulmuştur. Bath İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilip göze çarpan mimarisi ve yeşil alanlarıyla UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan gözde bir yerdir. Eğitim faaliyetlerini 2 ana kampüste-Claverton Down ve Oakfield- gerçekleştiren Üniversitenin 16.000’den fazla öğrencisi bulunmaktadır. QS Ranking 2019 sıralamasında dünyanın en iyi 158. Üniversitesi seçilerek dünyadaki en iyi Üniversiteler arasında olduğunu kanıtlamıştır.

University of Nottingham

Nottingham Üniversitesi, İngiltere’de Nottingham kentinde yer alan bir araştırma üniversitesidir. Nottingham Üniversitesi 1881 yılında kolej olarak kurulup 1948 yılında Üniversite ünvanını almıştır. Üniversite’de 150’den fazla ülkeden 32.000’den fazla kayıtlı öğrenci bulunmaktadır. QS Ranking 2019 sıralamasında dünyanın en iyi 82. Üniversitesi seçilerek dünyadaki en iyi ilk 100 Üniversite arasında yer almaktadır.

University of Leicester

Leicester Üniversitesi, İngiltere’nin en iyi araştırma üniversitelerinden biridir. Üniversite’nin kökleri 1921 yılına kadar uzanmakta olup 1957 yılında Kraliyet tüzüğünü alarak programlarını açmıştır. Üniversitenin 18.000’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır. Leicester Üniversitesi eğitimlerini Hukuk, Fen, Edebiyat, Tıp, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler alanlarında sürdürmektedir.