University of Surrey


university of surreyUniversity of Surrey, Guildford İngiltere’de yer alan bir kamu araştırma üniversitesidir. Üniversite, Robbins Raporunda birçok sayıda farklı kurumunun önerileriyle 1966’da kraliyet tüzüğünü aldı ve 1966’da da Surrey bölgesinde kuruldu. Üniversitenin 16.000’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır ve eğitimlerini 3 ana fakültede de yürütmektedir. Bu fakülteler Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi ve Sağlık ve Tıp Bilimleri Fakültesi olarak ayrılmaktadır. University of Surrey üst düzey lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Aynı zamanda University of Surrey akademik mükemmellik çerçevesinde (TEF) altın ödül alarak eğitimde küresel bir üne sahip olduğunu kanıtlamıştır. Üniversite aynı zamanda İngiltere’nin önde gelen araştırma üniversiteleri arasında kabul edilmektedir.

University of Surrey, kişilerin bireysel gelişimindeki verdiği akademik eğitimle araştırmaya adanmış küresel bir fikir ve insan topluluğunu bulunduran bir üniversitedir. Güzel ve canlı bir kampüs ile, öğrencilerine kişisel ve profesyonel başarı için ilham veren Üniversite, yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için ön plana çıkan üniversiteler arasındadır. University of Surrey, öğrencilere olağanüstü bir öğretim ve pratik öğrenme anlayışı sağladığından dolayı öğrencileri çalışma dünyasına profestonel bir şekilde sağlamaktadır. University of Surrey, İngiltere’nin güneydoğusunda, hareketli Guildford kasabasında bulunmaktadır ve Londra’ya kolayca ulaşılabilir. Kampüse sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindeki Guildford, bar restoran ve kafeleri ile canlıdır.

University of Surrey, Stag Hill ve Manor Park’ın güzel, güvenli ve güvenli kampüslerinde yer alıp, tarihi pazar kasabası Guildford’a on dakikalık yürüme mesafesindedir. Surrey’in kalbinde yer alan, İngiltere’nin en güvenli ilçelerinden biri olarak bilinen University of Surrey, Londra’nın merkezine trenle yalnızca 34 dakika uzaklıktadır ve Heathrow ve Gatwick havaalanlarının yakınında bulunduğundan elverişli bir konuma sahiptir.

University of SurreyUniversity of Surrey, QS Ranking 2019 sıralamasında dünyanın en iyi 248. Üniversitesi seçilerek dünyadaki en iyi Üniversiteler arasında olduğunu kanıtlamıştır. Üniversite aynı zamanda eğitimde interaktif bir yaklaşımla teknoloji ve inovasyonu etegre ederek eğitimdeki kalitesiyle adından söz ettirmektedir. Üniversite tarafından sağlanan birçok burs olanaklarıyla öğrenciler lisans, yüksek lisans ve doktora süreçlerinde bu burs olanaklarını değerlendirip burs kazanabilmektedirler.

University of Surrey, modern konferans salonları, öğretim odaları, bilgisayar ve bilim laboratuvarları, 24 saat açık kütüphanesi, bilgisayar merkezi, egzersiz stüdyosu gibi birçok faaliyeti barındırmasıyla öğrencilere ciddi bir hizmet vermektedir. Postane, market, banka ve yiyecek-içecek satış noktalarıyla son teknolojik olanakları kampüste toplayarak öğrenci memnuniyetini artırıcı birçok olanak ve fırsatı bünyesinde sunmaktadır.

University of Surrey Ranking

 • Times University Guide UK 2023, 22. Sırada
 • Guardian University Guide UK 2023, 24. Sırada
 • QS World University Rankings 2023, 305. Sırada
 • Hospitality and Tourism Management
 • Electrical and Electronic Engineering
 • Nursing
 • Aerospace Engineering
 • Medical Engineering
 • Civil Engineering
 • Electronic Engineering
 • Law
 • Business

Surrey Üniversitesi lisans bölümlerinden kabul alabilmek için A Level – IB veya SAT skorlarınızın yüksek olması gerekmektedir. Aynı zamanda, başvuru için gerekli olacak IELTS Akademik sınavı okula kabul aşamasında önem arz etmektedir. Her bölüm için farklılık gösterebilen IELTS sınav puan gerekliliği ortalama 6.5-7.0 IELTS puanı civarında olmalıdır.

Eğer öğrencinin akademik yeterliliği veya İngilizce dil yeterliliğin uygun olmaması halinde öğrenci Foundation Programı ile lisans eğitimi başlamadan önce bir senelik bir süreyle Hazırlık senesi olan Foundation programına katılabilirler. Hazırlık programına öğrencinin katılabilmesi için de öğrencinin IELTS UKVI Akademik sınav notu bulunması gerekmektedir. Foundation programı ve International Year One programları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Surrey Üniversite’sinde Yüksek Lisans bölümlerinden kabul alabilmek için Lisans not ortalamasının en az 2.8 düzeylerinde olması beklenmektedir ve bu istenen not ortalamaları bölümden bölüme göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi almak ve üniversite tercih sürecini birlikte yürütmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Surrey Üniversitesi öğrencileri tercihleri ve bütçeleri doğrultusunda konaklama olarak birçok farklı alternatife sahiptir. Üniversite yemekli ve yemeksiz konaklama seçenekleriyle birçok konaklama imkanını öğrencilere sağlamaktadır. Konaklama olanaklarında tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına göre değişik birçok alternatif öğrencilere sunulmaktadır. Üniversite kampüsünün yakınında ve şehir merkezinde paylaşımlı ve stüdyo daireler de yer almaktadır. Surrey Üniversitesi kampüsünde konaklayacak öğrenciler için konaklama ücretleri 3 taksite varan ödeme imkanlarıyla Üniversite tarafından sunulmaktadır.

Üniversite kampüslerinin her ikisi de tüm uluslararası öğrenciler için kullanılabilir geniş öğrenci konaklama imkanlarına sahiptir. Yaklaşık 2500 banyolu oda ve yeni bir öğrenci köyü ile, üniversitenin bir eviniz gibi hissetmenize olanak sağlayan kaliteli konaklama imkanları Üniversite tarafından sunulmaktadır.

Ortak kullanım alanları her hafta temizlenip, yurt binaları 7/24 güvenlik kamerarıyla izlenip güvenlik görevlileri tarafından kampüs korunmaktadır. Elektrik, su, ısınma ve internet konaklama ücretlerinin içerisinde yer almaktadır.

 • Jim Al-Khalili (Theoretical Physicist)
 • Ameenah Gurib (President of Mauritius)
 • Liz Mclnnes (Labour Member of Parliament) 
 • Mansur Hoda (Technologist)
 • Susan Blackmore (Lecturer, Psychologist, Scientist)
 • Mark Fox (Journalist)