MALTA WORK AND STUDY

Malta Work and Study ile İngilizcenizi geliştirirken anadili İngilizce olan birçok insanla pratik yapmak, günlük hayata entegre bir biçimde gelişmek istemez misiniz?Work and Study Malta

Work and Study Malta size dilinizi geliştirirken, uluslararası bir ekiple öğrenme aşamalarını beraber yaşamayı ve gündelik yaşama geçirme imkanını sunmaktadır. Ayrıca, çalışma imkanı sunan Work and Study programı sayesinde yurt dışında eğitim almanın masraflarını en alt düzeye çekme ve harçlığınızı kazanma şansınız olacaktır.

NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN MALTA?

Malta, 2 küçük 3 büyük adanın bir araya gelmesiyle oluşmuş bir ada ülkesidir.

Uzun yıllar boyunca İngiltere sömürgesi altında kaldığı için, İngilizceyi ana dili gibi benimsemiş ve kullanmış bir halka sahiptir. Böylece öğrenciler eğitimlerini aldıkları ve çalıştıkları süre boyunca İngilizce ile hayatlarının her alanında karşılaşacaklardır. Ayrıca AB üyesi olan Malta’da, Schengen vizesi ile çok uygun fiyatlara Avrupa ülkelerine uçma ve farklı Avrupa ülkelerini görme olanağı vardır.

MALTADA ÇALIŞMAK

Malta Work And StudyMalta’nın AB üyesi olan bir ülke olması, ekonomik koşullarının ve yaşam standartlarının yüksek olması, öğrencilerin Work and Study için Malta’yı seçmeleri konusundaki etkenlerdendir.

Maltada Work and Study programına katılabilmek için minimum 24 haftalık bir dil kursuna kayıtlanma gereklidir. Öğrencilerin program boyunca maksimum %25 devamsızlık hakları bulunmaktadır. Malta’da Work and Study yapan öğrenciler için Malta, öğrencinin ilk 3 ay çalışmasına izin vermez. 3 ay sonunda öğrenci çalışmak için iş yerini bulmalıdır. Daha sonra iş veren öğrencinin ismini Malta JobsPlus’a bildirmelidir. Bu süreç sonunda öğrenci çalışma iznine başvurabilecektir. Malta’da çalışma izni ve öğrenci vizesinin geçerlilik süresi denktir. Öğrencinin vize süresi bittiğinde, hükümet ülkeyi terk etmenizi bekleyecektir.

Öğrencinin 3 aylık İngilizce dil öğrenme sürecinden sonra, haftada 20 saat part time çalışma izni olacaktır. Malta’da çalışma dendiği zaman, hizmet, teknoloji ve turizm sektörü öne çıkan sektörlerdendir. Ancak çalışma alanları İngilizce düzeyinize de bağlıdır. İlk 3 aylık süreçte kendinizi uluslararası akreditelere sahip dil okulları sayesinde geliştirmenizle beraber, İngilizce düzeyiniz size hâkim olduğunuz alanlarda çalışma imkanını sağlayacaktır. Öğrencinin dil öğrenme eğitimi ve çalışması süresince sağlık sigortası bulunması gereklidir. Çünkü Malta’da iş veren sigorta yapmayacaktır.

MALTADA NE KADAR KAZANABİLİRİM?  

Malta’da ücretlendirme saatlik sistem üzerinden hesaplanmaktadır. Genellikle bir öğrenci için yaşam maliyeti 250-350 Euro civarındadır. Part time çalışma olanağı veren Work and Study Malta programı, saatlik 5-7,5€ arasında kazanç sunmaktadır. Bu da öğrenciler için aylık 400-600€ arasında bir kazanç anlamına gelmektedir. Kendi mesleğini yapma olanağı olan öğrencilerin ise saatlik 20€’ya kadar kazanma ihtimali vardır.

MALTADA KONAKLAMA

Malta konaklama konusunda birçok seçenek sunan ülkelerden biridir. Öğrencinin isteği doğrultusunda bir apartman dairesinde, aile yanında, öğrenci yurdunda veya otelde kalma seçenekleri vardır.

MALTADA VİZE İŞLEMLERİ 

Malta vize sürecinde Work and Study programları arasında fazla denebilecek evrak isteyen bir ülke. Ancak bu sizi korkutmasın, çünkü istenilen evraklar fazlasıyla kolay ulaşılabilirler.

Dil okuluna kayıtlanılan süre 90 günden az ise Schengen Vize başvurusu gereklidir, 90 gün ve üzerinde kayıtlanma süresi olan öğrenciler için uzun dönemlik D tipi vize başvurusunda bulunulur. İstenilen evraklardan bazıları; vize başvuru formu, pasaport, biyometrik fotoğraf. Öğrencinin çalışma iznini çıkartma sürecinde 230 €’luk bir harcama maliyeti olacaktır. Vizelerin başvuru tarihinden itibaren 1 hafta içerisinde öğrenciye ulaşması beklenmektedir.

MALTADA SENİ NELER BEKLİYOR

-Çok uluslu şirketlerle çalışma şansı yakalarsınız.

-Hafta sonlarını farklı Avrupa ülkeleri gezerek geçirebilirsiniz.

-Farklı kültürlerle harmanlanmış İngilizce eğitim alma şansına erişirsiniz.

-Rengarenk mimari yapıya sahip olan Malta sokaklarını gezebilirsiniz.

-Kültürel geziler ile Malta’yı tanıyabilirsiniz.

-Malta’nın güneyinde yer alan Blue Grotto’nun maviliklerine dalabilirsiniz.

-“Osiris Gözü” renklerine sahip “Luzzu” adı verilen tekneleri izlemek için Marsaxlokk’a gitmeyi unutmazsınız.malta work and study

-Orta çağdan kalan eski başkent Mdina’nın koridorlarında gezebilirsiniz.

MALTADA WORK AND STUDY FİYATLARI

Work and Study fiyatları, hem lokasyonlara hem de okullara göre farklılık göstermektedir. Güncel dil okulu fiyatları, lokasyonlar ve değişiklikler hakkında bilgi almak için Myeducoach Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.