İNGİLTERE’DE EĞİTİME DAİR HER ŞEY

İngiltere’de eğitime dair her şey bu yazımızda sizleri bekliyor!

İngiltere; diğerleri arasında parlamak, farklılık yaratmak isteyen öğrencilerin hayallerini süsleyen bir ülkedir. Bu yazı dikkatinizi çektiğine göre siz de onlardan birisiniz galiba?

Madem öyle hadi bakalım ne varmış bu İngiltere Üniversitelerinde!

İngiltere eğitim konusunda dünya sıralamalarında en üstlerde yer alan ve adından söz ettiren birçok üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır.
Peki bu bir tesadüf mü? Hepsi neden İngiltere’de toplanmış ki?

İngiltere'de Eğitime Dair Her Şeyİngiltere Üniversiteleri; üst düzey eğitim kalitesi, saygın okulları ile eğitim dünyasındaki yerlerini gittikçe sağlamlaştırmaktadırlar. Alanında yetkin akademik kadrolar, eşsiz ders içerikleri, destekleyici akademik konferanslar ve daha birçoğu bu üniversitelerde. İngiltere Üniversitelerinin öğrencilerine sunduğu referanslar mezunlarına hayal ettiklerinden çok daha fazlasının kapılarını açıyor. Üniversitelerin dünya devi şirketlerle olan ilişkileri, anlaşmaları bu okulları bir adım daha öteye taşıyor. Bu böyle olunca gittikçe büyüyen, dünyanın her yerine yayılan mezun kitlesi her gün daha mükemmel işler yapmaya devam ediyor.

‘’Oo biz şimdiden bayıldık hadi gidelim’’ dediğinizi duyar gibiyiz! Bu okullarda başarı pek de tesadüf değil. Eğitim almaya hak kazanan öğrenciler resmen parlayan birer yıldız. Üniversiteler, oldukça eleyici ve seçici başvuru şartlarına sahipler. Hal böyle olunca öğrencilerin gözü biraz korkuyor. Ama sakin olun, hiçbir şey imkansız değil!

Tamam sakiniz! O zaman bir soru; Mesela ben bir Türk lisesinde lise eğitimimi tamamladım kabul alabilir miyim?

İngiltere Üniversiteleri maalesef ki yalnızca Türk lise diplomasını kabul etmiyor. IB diploması asıl tercihleri. Ama hala bu okullar için şansınızı kaybetmediniz!

İngiltere Üniversitelerinin yabancı öğrencileri kendi eğitim sistemlerine hazırlamak için Foundation programları sunmaktadır. Foundation programlarına başvuru yaparak tercih etmek istediğiniz bölümün giriş dersleri yanında İngilizce dersleri alıp İngiliz eğitim sistemine hazır hale gelebilirsiniz. Ardından lisans eğitiminize başlayabilirsiniz. Neymiş bu Foundation diyorsan İngiltere’de Foundation yazımızı inceleyebilirsin, tüm detaylarıyla anlattık.

İngiltere'de Eğitime Dair Her ŞeyBaşvurumuzu yaptık, kabuller geldi, valizlerimizi hazırladık diyelim ee nerede kalacağız biz? Eğitim alacağınız üniversitenin yurtları, özel yurtlar ya da yine sizin tercihinize kalmış olarak öğrenci evine çıkmayı tercih edebilirsiniz. Her şeyin farklı olduğu yeni bir ülkede sıfırdan ev kurmak zor olsa gerek ki öğrencilerimiz genellikle öğrenci yurtlarını tercih etmektedir. Bakmayın siz yaşam pahalı diyenlere… İngiltere’de lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında yasal çalışma iznine sahipsiniz. Bunun yanında mezuniyetiniz sonrası 2 yıl daha süreyle çalışma izniniz hazır! Bu sayede öğrenciler eğitimlerinin yanında çalışarak, yaşam maliyetlerini karşılayabilmektedirler.

Yüksek lisans demişken İngiltere Üniversiteleri’nin burada da bir artısı var. Şaşırdık mı? Elbette ki hayır. İngiltere Üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi yalnızca 1 sene sürmektedir. 1 sene süren yüksek lisans eğitimi sonrası 2 yıl çalışma izniniz sayesinde İngiltere’de 3 yıl sürecek heyecanlı serüven sizleri bekliyor.

İngiltere üniversitelerinde eğitim yalnızca dersler ve konferanslardan ibaret değil tabii ki! Son derece aktif, birbirinden farklı dallarda etkinlikler düzenleyen öğrenci kulüplerine katılarak sosyalleşebilir, eğlenceli ve verimli vakit geçirebilirsiniz. İngiltere Üniversiteleri %20’ye yakın bir oranda uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede öğrencilerine kampüs içinde birçok etnik kökene sahip öğrencinin olduğu bir ortam sunmaktadır. Aktif kulüpler sayesinde birbirinden farklı milletlerden birçok arkadaş edinebilir, dünya vatandaşı olmaya bir adım daha atabilirsiniz.

Umarız İngiltere’de eğitime dair her şey hakkında bilgi verebilmişizdir 🙂

Sürprizlerle dolu İngiltere Üniversiteleri sizi bekliyor!

MYEDUCOACH İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilere ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunuyor! Siz de bu serüvene başlamak için [email protected] veya 0232 441 13 38 numaralı ofis hattımızdan (0552 441 13 38 – Whatsapp hattı) bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere'de Eğitime Dair Her Şey