ENDÜSTRİ 4.0 SEMİNERİ

Katıldığımız etkinlikler arasında; Endüstri 4.0 Koordinatörlüğü ve Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz “Industry 4.0” seminerinde University of Kent’ten Prof. Des DORAN 25 Şubat 2019 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki öğrencilerle buluştu. Teknolojinin gelişmesiyle günümüzde sıkça konuşulan konu olan Endüstri 4.0’ı İngiliz Hocamızdan dinlemek konuyu farklı bakış açılarından incelemek adına bizlere muhteşem bir deneyim kazandırdı.

Des Doran Seminer

YAŞAR ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET 

Yaşar Üniversitesi ile iş birliklerini görüşmek adına University of Kent’ten Tedarik Zinciri alanında Profesör Hocamız Des Doran ile Yaşar Üniversitesindeydik. Profesör Hocamız ilk olarak Kent Business School ile ilgili seminer vererek University of Kent’te okumak isteyen öğrencilerle bir araya geldi. Ardından kurumsal iş birliklerini görüşmek adına üst düzey yönetim kadrosuyla toplantıda iki üniversite arasında yapılması planlanan kurumsal iş birlikleri konuşuldu.

Kent Business School Sunum-Yaşar Üniversitesi

HUGO BOSS ZİYARETİ

Endüstri 4.0 adlı seminerimizden sonra bu uygulamayı fabrikasında en iyi uygulayan şirketlerden Hugo Boss’a ziyaretimizi 27 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirdik. Hugo Boss’tan değerli yöneticilerimizle buluşup Endüstri 4.0 uygulamalarını konuşarak şirket turu gerçekleştirdik.

Hugo Boss Ziyareti

UNIVERSITY OF KENT MEZUNLAR GECESİ

28 Eylül 2018’de University of Kent Mezunlar etkinliği Hilton Istanbul Bosphorus’ta muhteşem bir etkinlikle kutlandı. University of Kent mezunlarının neşeli geçen sohbetleriyle mezunların kariyerlerinde nasıl ilerledikleri konuşularak mezunlar arasında iletişim bağları daha da kuvvetli hale gelmiştir.

Mezunlar gecesi katılımcılar

GLOBAL GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI

Amerika Birleşik Devletleri’nde Virginia Tech Global Girisimcilik 2018 Yarışmasında 13 ülkeden gelen 14 takımla birlikte Virginia Tech Üniversitesi’nde iş fikirlerimizi Start-up olarak sunduk. University of Kent’te bulunan İnovasyon merkezine sunduğumuz iş fikri olan yazılımcılarla işverenleri bir araya getirerek istihdama katkı sağlama fikri olan Codable ile University of Kent’i Amerika’da temsil etme şansı yakaladık. Küresel girişimcilik mücadelesinde yer alarak birbirinden müthiş fikirlere sahip olan takımlarla, girişimciliği farklı noktaya taşıyacak projeleri 16-25 Ağustos 2018 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirerek Girişimcilik ekosistemine katkıda bulunduk.

Global Girişimcilik Yarışması Katılımcılar

EYEFORTRAVEL EUROPE 2018

Uluslararası İşletme Yönetimi öğrencileri olarak EyeforTravel Europe 2018 etkinliğine Londra’da katılarak University of Kent Hackathon Takımını temsil ettik.
Bu etkinlikler, Avrupa’nın seyahat endüstrisindeki ticari, dijital ve veri karar vericileri için en büyük toplantısı olarak geçmektedir. EyeforTravel Europe, Avrupa seyahat endüstrisinin öğrenildiği ve şirket ortaklarının networking olanaklarının geliştirdiği etkinlikler arasında en büyük organizasyonlardan biridir. Katıldığımız etkinkler arasında yer alan EyeforTravel toplantısında konuşmacılardan Trainline CEO’su Clare Gilmartin ve Airbnb’de EMEA İş Geliştirme Başkanı Had Moussa da yer aldı. 4-6 Haziran tarihleri aralarında Londra’da yapılan etkinlikte Hackathon takımımız University of Kent’i temsil etmiştir.
University of Kent öğrencileri etkinliği çok verimli ve yararlı bularak etkinliğe katkı sağlamışlardır. https://blogs.kent.ac.uk/kent-business-matters/2018/03/01/the-business-start-up-journey

participants at EyeforTravel Europe 2018

BUSINESS START-UP JOURNEY

Kent Business School içerisinde yer alan ASPIRE kuluçka merkezinde yapılan Start-up Journey programına 6 aylık bir süreçten geçerek ilk 11 takım arasında Tagnav projemizle katıldık. İngiltere’de okuyan öğrencilerle restaurantları biraraya getiren yazılım fikrimiz 6 aylık süre boyunca eğitim danışmanımız Olcay Kılınçcı, Asha Burathoki ve Sybil Theresa ile geliştirilerek 4 Nisan 2018 tarihinde ASPIRE Kuluçka merkezinde düzenlenen final etaplarında kalan en değerli projeler arasında yerini bulmuştur.

Business Start-up Journey