WORK AND STUDY NEDİR?

Öğrencilerin İngilizce dil eğitimi alırken geçinmelerini ve birikim yapabilmelerini sağlayan bir yurtdışı eğitim programıdır. Work and Study sayesinde öğrenciler edindikleri deneyimleri günlük hayatlarına hızlıca entegre edebilmektedir.

 

WORK AND STUDY NE DEĞİLDİR?

WAS bir gezi programı değildir. Work and Travel’la karşılaştırılan WAS’ta, eğitim almanız ve devam etmeniz gereken bir dil okulunuz bulunmaktadır.

İkisi de çalışma izni sunan programlardır; ancak WAS’ta temel amaç dilinizi geliştirmektir. Work and Travel belli bir İngilizce seviyesi istemektedir, ancak Work and Study için belli bir İngilizce seviyesine ihtiyacınız yoktur.

 

KATILIM ŞARTLARI

Work and StudyProgram için olmazsa olmaz denilecek katılım şartları aranmaz. 18 yaşını geçmiş olmak programa başvurmak için yeterlidir. Ancak öğrencinin gitmek istediği ülkenin vize şartlarını karşılaması gerekir. Her ülke için farklı vize beklentileri bulunmaktadır.

Programa katılacak öğrencinin lise veya üniversite mezunu olması beklenmez, yani diploma ihtiyacı yoktur. WS’e başlayacak adaylar için yabancı dil düzeyi de önem taşımaz, öğrenci program için seçilen ülkeye gittiğinde seviye belirleme sınavına girer. Öğrenci seviyesine uygun bir sınıfa yerleşir.

 

PROGRAMLARA NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Work and Study yapmak istediğiniz ülkeye karar verdikten sonra danışmanlarımız eşliğinde size uygun olan eğitim programına karar verip vize süreçlerine başlayabilirsiniz. Myeducoach’un akademik danışmanlarıyla beraber gerekli olan belgelerinizi hazırlayıp WAS programına gideceğiniz ülkedeki dil okuluna kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu süreci doğru yönetmeniz için her zaman yanınızdayız! Myeducoah olarak dil okullarında eğitim alacak öğrencilerimize ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunmaktayız!

 

NEDEN WORK AND STUDY?

– CV’de kullanılan uluslararası belge ve sertifika elde edersiniz,

– Yabancı dil eğitimi alırken bütçeye katkı sağlanır,

– Tarihler esnektir, öğrencinin isteğine göre program 2 kere daha uzar,

– Öğrenci kendisini yeni insanlar ve yeni kültürlerle geliştirir, bu süreç öğrencide; başarı, tatmin ve özgüven duygusunu arttırır,

– Öğrencini çalıştığı firmada kendini göstermesi, başarısı, azmi sayesinde yeni kariyer fırsatları ve oturma hakkı kazanma şansı olur,

– Bir üniversite öğrencisi olma zorunluluğu yoktur, 18 yaşını geçmiş olmak programa katılmak için yeterlidir.

 

WORK AND STUDY ÜLKELERİ

WS Programını öğrencilere gerçekleştirme imkânı sunan 4 ülke bulunmaktadır. Bu ülkeler; İrlanda, Dubai, Malta ve Avusturalya’dır.

Work and Study İrlanda

İrlanda, Kuzeybatı Avrupa’da bir ülkedir ve Birleşik Krallık’tan sonra Avrupa’da en çok İngilizce konuşulan ikinci ülkedir. İrlanda çok etnikli bir ülke olduğundan, öğrenciler her zaman İngilizce’ye adapte saplamak zorundadır. Bu, öğrencilere işte ve okulda tutarlı bir şekilde İngilizce konuşabilecekleri pratik bir ortam sağlar.

Dubai

Dubai’nin ana dil Arapça’dır, ancak doğal bir ilerleme İngilizceyi, 3 milyondan fazla insanın %75’inin yabancı olduğu Dubai’de en çok konuşulan dil haline getirdi. Öyle ki yerel halk bile İngilizceyi günlük yaşamlarına dahil etmiş durumda. Bu ilerleme sayesinde Dubai, çalışarak ve okuyarak İngilizce öğrenebileceğiniz merkezlerden biri haline geldi.

Malta

Malta’da çalışarak ve okurken, dil becerilerinizi geliştirirken ve günlük yaşamda uygularken, eğitiminizin tüm aşamalarını uluslararası bir ekiple deneyimleme fırsatına sahipsiniz. Ayrıca, iş fırsatları sunan çalışma ve eğitim programları sayesinde yurt dışı eğitim masraflarınızı en aza indirme ve cep harçlığı kazanma fırsatına sahip olacaksınız.

Avustralya

Avustralya’da çalışmak ve okumak size yeni kültürler hakkında bilgi edinme ve keşfetme ve dil becerilerinizi geliştirirken hayatınızda yepyeni bir döneme girme fırsatı sunar. Ayrıca program, eğitimde kazanılan becerilerin aktif olarak kullanılmasını sağlayan iş olanakları sunmaktadır.

WORK AND STUDY HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Work and Study için yaş sınırı var mı?

Keşke bu soruyu kesinlikle hayır diyerek cevaplayabilseydik. WAS programlarına katılabilmek için 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Hangi ülkelerde Work and Study programları var?

WAS programlarını sunan 4 ülke bulunmaktadır. Tecrübeli danışmanlarımız eşliğinde size en uygun ülke ve eğitim programını seçip sürece başlayabilirsiniz.

Programlara katılmak için öğrenci olmam mı gerekiyor?

Programa katılım sağlayabilmek için öğrenci olmanız gibi bir şart bulunmamaktadır. Ancak eğitim durumunuz vize alma konusunda önem verilen bir detay olabilmektedir.

Programı gittikten sonra uzatabilir miyim?

Yine ülkeden ülkeye prosedürler değişiklik göstermekle birlikte programınızı tamamladıktan sonra tekrar kayıt oluşturarak eğitim sürenizi uzatabilirsiniz.

Programa ne zaman başlayabilirim?

WAS programlarının kesin olarak belirlenmiş bir başlama tarihi bulunmamaktadır. Bu sayede eğitiminize dilediğiniz pazartesi günü başlayabilirsiniz.

Program sırasında ne kadar çalışabilirim?

İlgili ülkelerin konsoloslukları tarafından yürütülen bu süreçler her ülke için farklılık gösterebilmektedir. İrlanda, Dubai ve Malta’da eğitimlerini almakta olan öğrenciler haftalık 20 saat yasal çalışma iznine sahiptirler. Bunun yanı sıra Avustralya için ise 2022 yılında yapılan son açıklama ile yasal çalışma izni saat kısıtlaması kaldırılmıştır. Öğrenciler, eğitimlerini aksatmayacak şekilde program sırasında çalışabilirler.

İngilizce bilmeden WS programına katılabilir miyim?

Sıkı tutunun! İngilizce bilmeyen ama yazımızı buraya kadar okuyup heyecanlanmış olan öğrencilerimize harika bir haberimiz var!  WAS programlarına katılmak için başvurularda İngilizce yeterliliği sunmanız gerekmez. Bizlerle iletişime geçip bu zevkli ve eğitici yolculuğa başlayabilirsiniz.

 

ÖĞRENCİ DENEYİMLERİ

Myeducoach WAS öğrencilerinin deneyimlerini kendi anlatımlarıyla izlemek için linke tıklayabilirsiniz.

 

WORK AND STUDY FİYATLARI

Work and Study fiyatları hem lokasyonlara hem de okullara göre farklılık göstermektedir. Hem güncel indirimli dil okulu fiyatlarını hem de çalışırken dil öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.