İNGİLTERE’DE EĞİTİM

İngiltere'de Eğitim

İngiltere’de eğitim süreci; yüksek öğrenimi, ünlü standartları ve kalitesi nedeniyle tüm dünyada değerlidir. Yüksek öğreniminin prestiji, hem verdiği eğitimden hem de mezunlarının daha sonraki çalışmalarından kaynaklanmaktadır. Çalışmaları dünya çapında tanınırlığa ulaşan birçok farklı alanda birçok seçkin insan İngiliz üniversitelerinden çıktı. Dört üniversitesi dünyanın ilk onunda yer almasıyla Londra, şehir başına dünya çapında en yüksek sıralamaya sahip üniversite sayısına sahiptir.

 

FOUNDATION EĞİTİMİ

Foundation eğitimi nedir, süreç nasıl ilerler?

İngiltere’de lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir. Ülkede lisans eğitimine devam etmek isteyen uluslararası öğrencilerin genellikle bir akademik yıl hazırlık kursu almaları gerekmektedir. Hazırlık Yılı, üniversitede ileri eğitim için İngilizce’ye ek olarak bölümle ilgili konuları inceleyerek öğrencileri hazırlar. İngilizce seviyeniz IELTS 6.0 ise ve lise not ortalamanız iyiyse Nisan ayından itibaren 3 aylık kursa katılabilirsiniz.

Lisans eğitimine devam etmek isteyen üniversiteler bünyesinde hazırlık kurslarına devam edilebilir. Ayırca her üniversite ile anlaşma yapan ve program sunan özel hazırlık kurslarıyla geçiş garantisi vererek üniversitelerden birine devam etmek mümkündür. Her üniversitenin dersleri ile tutarlıdır. Aynı üniversitede yapılan hazırlık kursuna devam ederseniz, üniversite hayatı hakkında gerekli bilgileri almış olursunuz. Üniversitenin akademik ve sosyal hayatına daha kolay uyum sağlanır. Böylece yoğun lisans süreci yerine hazırlık kursu ile uyum süreci geçirilir. Bunun yanında, hazırlık kursları her öğrenci için gerekli değildir.

A LEVEL (İLERİ SEVİYE YETERLİLİKLER)

A Level dersleri nedir ve lisans sürecinde öğrenciye nasıl katkı sağlar?

A Level, 16 yaş ve üstü öğrenciler için Birleşik Krallık’ta konuya dayalı bir yeterlilik çeşididir. Genellikle iki yıl boyunca incelenirler ve bu da Birleşik Krallık’taki yüksek öğretim kurumlarına ve dünya çapındaki diğer birçok kuruma giriş için tanınan niteliklere yol açar. Çoğu yüksek öğretim kurumu için en az 3 ders gerektirir.

Öğrencinin gitmek istediği bölüme göre alması gereken dersler farklılık gösterir. Dersler hakkında bilgi almak için Myeducoach Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

İNGİLTERE’DE LİSANS EĞİTİMİÜniversite

Birleşik Krallık’ta bir üniversitede okuyorsanız, eğitiminizin süresi üç yıl veya İskoçya’da okuyorsanız dört yıldır. İngiltere’de lisans eğitimine kabul için, Türk lise diploması tek başına yetersizdir. Ancak yabancı dilde eğitim veren kaliteli bir liseden not ortalaması yüksek olan öğrenciler üniversite lisans sürecine doğrudan kabul edilebilirler.

İngiltere’de eğitim genellikle üç döneme ayrılır – Temmuz Eylül ve Ağustos ayının tamamı ve uzun yaz tatili dönemi. İlkbahar ve Sonbahar dönemlerinin yanı sıra Noel ve Paskalya dönemlerinde de tatiller vardır. Öğrencilerin uluslararası kabul görmüş liselerden mezun olarak çok yüksek bir not ortalamasına ve iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmaları beklenmektedir.

İngiltere'de Eğitim

İNGİLTERE’DE LİSANS EĞİTİMİ GENEL KABUL ŞARTLARI

İngilizce yeterlik ve motivasyon mektuplarını hazırlayan öğrencilerin, üniversiteler tarafından ingilizce yeterlikleri için IELTS notu olarak ortalama 6.0-6.5 almaları beklenmektedir. Bu zorunlu ingilizce notu her üniversiteye ve bölüme göre değişmektedir. Bir üniversitenin sıralaması arttıkça, giriş için gerekli koşullar artar. Öğrencilerin yazdıkları motivasyon mektupları ve öğretmenlerden gelen referans mektupları kabul sürecine ciddi katkı sağlamaktadır.

Üniversitelerin ve bölümlerin öğrenci kabul koşulları belirtildiği şekilde farklılık gösterir. Öğrencinin üniversite seçim sürecine, başvuru süreçlerine ve özel koşullara göre hazırlanması için eğitim danışmanlarımız ile süreci profesyonel bir şekilde yönetebilirsiniz.

 

İNGİLTERE’DE YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİÜniversite

Üniversite başvurusu için bu not ortalamasının ortalaması 2,6-2,8 seviyelerinden başlar. Kabul şansını artırmak için 3,0’dan yüksek olması önemlidir. Bir başvuru için minimum not ortalaması bölümlere göre değişir. Birleşik Krallık’ta lisansüstü eğitim genellikle bir yıl sürer. Ancak tıp, diş hekimliği ve bazı teknik bölümlerde bu iki yıla kadar çıkar.

İngiltere’de yüksek lisans derecesine kabul için belirli şartlar vardır. Sadece not ortalamasına bakılarak karar verilmez. Öğrencilerin öğretmenlerinden aldıkları akademik referans mektupları kabul için önemlidir. Bir öğrencinin lisans altyapısı ile yüksek lisans bölümü arasında bir çelişki olabilir. Bu süreçte öğrenciler belirli bölümlerde ön lisans eğitimi alabilirler. Daha sonra yüksek lisans bölümlerine kabul edilebilirler.

 

İNGİLTERE’DE DOKTORA EĞİTİMİÜniversite

İngiltere'de EğitimDoktora eğitimi, üniversite diplomasını tamamladıktan sonra doktor olma sürecindeki bir adımdır. İngiltere’de doktora eğitimi 3 yıldır ve diğer ülkelere göre daha kısa sürelidir. Doktora ücretleri bölümden bölüme değişmektedir ve bu Aralık 3.000 £ ile 20.000 £ arasında değişmektedir. PARA bursu ve okulların verdiği burslar öğrenciler için bir avantajdır.

Myeducoach Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Doktora Yüksek Lisans dereceniz için doğru danışman öğretmeni bulmanıza yardımcı olacaktır. İngiltere’deki doktora çalışmalarının çoğunda ders almanıza gerek yoktur. Bu nedenle seçtiğiniz danışman araştırma döneminizde önemli bir rol oynar. Bu nedenle, bu süreçleri yönetmenize ve denetçilerinizle iletişime geçmenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

PEKİ NEDEN İNGİLTERE?

  • Köklü Geçmişi Nedeniyle İngiltere’de Okumak Öğrenciye Prestij Getirir,
  • Üniversite Öğrencilerinin Haftada 20 Saat Çalışma İzni Vardır ,
  • Lisans Ve Master Eğitimi Mezuniyeti Sonrasında Öğrencinin 2 Yıl, Doktora Sonrasında İse Öğrencinin 3 Yıllık Bir Çalışma İzni Bulunur,
  • 3 Yıl Süren Lisans Eğitimi Ve 1 Yıl Süren Master Ve Doktora Eğitimi Süresinin Türkiyeye Kıyasla Daha Kısadır
  • Öğrencinin Daha Erken Mezun Olma Ve Çalışma Hayatına Adapte Olması Sağlanır,
  • Prestijli Üniversitelerde Okuma Şansı Sunar.

İngiltere’de Üniversite Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için Myeducoach Yurtdışı Eğitim ofisini ziyaret edin veya bizleri arayın.

İngilterede EğitimMYEDUCOACH YURTDIŞI EĞİTİM BİRLEŞİK KRALLIK ÜNİVERSİTELERİNE ÜCRETSİZ DESTEK VERİYOR!

Birleşik Krallık Üniversitelerinde eğitim alacak öğrencilerimize, Myeducoach Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak tüm başvuru süreçlerinde ÜCRETSİZ danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. İngiltere başta olmak üzere Birleşik Krallık üniversitelerinde öğrencilerimize kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

Danışmanlığımız okulların seçimi, üniversitelere başvuruların yapılması, kabul süreci, üniversite tarafından gerekli belgelerin düzenlenmesi, niyet mektubu ve CV’nin hazır hale getirilmesi yer almaktadır. Buna ek olarak öğrencilerimizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan konaklamaların ayarlanması ve vize başvuru süreçlerini Myeducoach Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesince sağlamaktayız. Myeducoach Yurtdışı Eğitim olarak okulunuzu seçme sürecinden yurtdışında eğitiminizi alıp ülkeye dönüşünüze kadar her daim yanındayız.

Birleşik Krallık’ta üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler [email protected] veya 0232 441 13 38 numaralı ofis hattımızdan (0552 441 13 38 – Whatsapp hattı) bizlerle iletişime geçip sürece başlayabilirler.

ÖĞRENCİ DENEYİMLERİ

Myeducoach İngiltere öğrencilerinin deneyimlerini kendi anlatımlarıyla izlemek için linke tıklayabilirsiniz.