Polonya İngilizce Hazırlık Eğitimi

Polonya İngilizce Hazırlık EğitimiAvrupa Birliğinin aktif bir üyesi ve ücretlerinin verilen eğitim kalitesine göre oldukça uygun olması sayesinde Polonya İngilizce Hazırlık Eğitimi programı uluslararası öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. İngilizce ’nin ülkenin anadili olmamasına rağmen eğitimde ve günlük hayatta çok yaygın kullanılması ve bunlar gibi sunduğu daha birçok fırsat ile birlikte her yıl daha çok öğrencinin ilk tercihlerinde yer almaktadır.

Bu fırsatlar ve dahası sizi de heyecanlandırdıysa ama İngilizce seviyeniz hayallerinize gölge düşürüyorsa…

Sakin olun, sizin için bir çözüm yolumuz var!

Polonya’da İngilizce hazırlık eğitimi alıp lisans eğitiminize rahatlıkla devam edebilirsiniz. Ayrıca lisans eğitiminizi, hazırlık programını tamamladığınız üniversiteden almak gibi bir şartınız bulunmamaktadır. Hazırlık eğitiminizi tercih ettiğiniz bir üniversiteden alıp istenilen dil yeterlilik seviyesine ulaştığınızda lisans eğitiminiz için dilediğiniz bir başka üniversiteye başvurabilirsiniz.

Polonya İngilizce Hazırlık Eğitim Sistemi

Polonya İngilizce Hazırlık Eğitimiİngilizce hazırlık eğitimi Polonya’da 2 akademik yıldan oluşur ve genellikle 9 ay sürer. Programlar çoğunlukla Ekim ayında başlar ve Haziran ayına kadar sürer. Bazı üniversiteler Şubat ayında da programa başlama şansı sunmaktadır.
Programa, Ekim ayında başlamak için en geç Aralık ayının sonuna kadar başvurunuzun tamamlanması gerekmektedir.

Polonya’da İngilizce hazırlık için şartlar nelerdir?

Polonya’da İngilizce dil eğitimi almanız için lise mezunu olmanız çoğunlukla yeterli olmaktadır. Okuldan okula değişmekle birlikte bazı üniversiteler belirli dokümanlar talep edebilmektedir.

Polonya’da İngilizce hazırlık fiyatları nasıl?

Eğitim süreniz ve tabii ki üniversiteden üniversiteye değişiklik göstermekle birlikte İngilizce hazırlık eğitim ücretleri, ortalama 2000€ – 4000€ aralığında değişebilmektedir.

Polonya’da İngilizce hazırlık için gerekli belgeler nelerdir?

-Lise diploması
-Lise transkripti
-Varsa İngilizce sertifikalar

Polonya’da İngilizce hazırlık eğitimini nasıl atlayabilirim?

Bazı Polonya üniversiteleri kendi hazırlık atlama sınavlarını yapmaktadırlar. Bazı üniversiteler ise uluslararası geçerliliği olan IELTS, TOEFL, TOEIC vb. sertifikaları kabul etmektedir. Eğer bu sınavlardan aldığınız sonuçlar B2 seviyesi (IELTS 6.0, TOEFL IBT 87, TOEIC 700) veya üzerinde ise İngilizce hazırlık eğitimini atlayıp direkt bölümünüzün programına başlayabilirsiniz.

 

ÖĞRENCİ DENEYİMLERİ

Polonya’ya üniversite eğitimine giden Myeducoach öğrencilerinin deneyimlerini kendi anlatımlarıyla izlemek için linke tıklayabilirsiniz.

Polonya üniversiteleri ve Polonya’da üniversite eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için Myeducoach Yurtdışı Eğitim ofisimizi ziyaret edebilir veya bizleri arayabilirsiniz.

VARŞOVA’DA HAZIRLIK EĞİTİMİ ALAN ÖĞRENCİMİZ SÜRECİ ANLATIYOR