University of Bristol

University of BristolUniversity of Bristol dünyanın en iyi Üniversitelerinden biridir ve Bristol şehrinin merkezinde konumlanan kurum 1876’da kurulmuştur. Russell Araştırma grubu bünyesinde yer alan Üniversite 120’dan fazla ülkeden 23.000 öğrencisi ile eğitimini dünya standartlarındaki eğitimiyle devam ederek dünya çapında bilinmektedir. Bristol Üniversitesi, orijinal Kırmızı Tuğla Üniversitelerinden biri olarak İngiltere’de 6 büyük Endüstri şehrinde bulunan Üniversitelerinden biri olma özelliğini de bulundurmaktadır. Bristol Üniversitesi öğrencilerin tercihleri açısından diğer İngiltere Üniversitelerine göre daha fazla başvuru alıp, %85’ten fazla öğrencinin ilk ya da ikinci tercihi olarak analiz edilmiştir.

Bulunduğu bölge itibariyle Bristol Üniversitesi, şehrin yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Bristol şehir merkezinden Bristol havalimanı yalnızca 20 dakikalık bir mesafededir ve Londra’ya ulaşım tren ile yalnızca bir buçuk saattir. Bristol Üniversitesi bir kampüs Üniversitesi olmamasına rağmen çoğu fakülte ve bina birbirine yürüme mesafesi uzaklığındadır. Bristol şehri, Sunday Times’ın yaptığı araştırmaya göre Birleşik Krallık’ta yaşamak için en iyi yer olarak gösterilmiştir.

Bristol bölgesinde ulaşım ağı imkanları ve fakültelerin şehir merkezine yakın olmasından dolayı öğrencilere büyük kolaylık sunmaktadır. Hükümet tarafından Kültür Merkezi olarak anılan Bristol, Birleşik Krallık’ta güney kıyı sahilinde yer olan dünyaca popüler yerlerden the Costwold ve Galler’e oldukça yakındır ve kolaylıkla öğrenciler bu bölgelere ulaşabilirler. Öğrencilerin bütçesine göre birçok farklı imkanları ve farklı seçeneklerde konaklama fırsatlarını sunan Bristol Üniversitesi birçok yabancı öğrenci tarafından hedeflenen bir Üniversitedir.

University of Bristol sizi İngiltere’de yenilikle buluşturuyor

Bristol Üniversitesi özellikle yenilikçi araştırmalarıyla toplumun zorlu problemlerini çözmeye çalışan Bristol Üniversitesi, araştırmaya yönelik verdiği desteklerle yeniliklerini sürdürmektedir. İnsan haklarından iklim değişikliğine kadar birçok konuda toplumda farkındalık yaratan Üniversite Research Excellence Framework Times Higher Education tarafından yapılan analizlerde yaptığı araştırma alanında Birleşik Krallık’ta ilk beş Üniversite arasında girmiştir.

QS Rankings sıralamalarına göre Bristol Üniversitesi 2019 senesinde dünyanın en iyi 51. Üniversitesi seçilmiştir. Birleşik Krallık’ta en iyi 10 Üniversite arasında yer alan Bristol, öğrencilerin iş dünyasında başarılı olmasına yatırım yapmaktadır ve bu yatırım High Fliers Research tarafından 2018’de yapılan analizde Birleşik Krallık’taki üst düzey işverenler tarafından en çok hedeflenen dördüncü üniversite olarak görülmüştür. Bristol aynı zamanda eğitimde interaktif bir yaklaşımla teknoloji ve inovasyonu etegre ederek eğitimdeki kalitesiyle adından söz ettirmektedir.

Bristol Üniversitesi 24 saat açık dokuz kütüphanesi, bilgisayar merkezi, egzersiz stüdyosu, spor salonları, fitness merkezi, spor parkı, modern ve profesyonel eğitim binalarıyla, çok sayıda mağaza ve restoranı barındırmasıyla öğrencilerine birçok olanak ve fırsat sunmaktadır.

University of Bristol Ranking

 • Times University Guide UK 2023, 15. Sırada
 • Guardian University Guide UK 2023, 16. Sırada
 • QS World University Rankings 2023, 61. Sırada


 • Anatomy and Physiology, including biomedical science and neuroscience
 • Anthropology
 • Civil engineering
 • Electrical engineering, including computer science and electronic engineering
 • Mechanical engineering, including aerospace engineering
 • Forensic science and archaeology
 • Modern languages and linguistics
 • Music, including Music and French
 • Philosophy
 • Politics, including politics and international relations
 • Social work, including childhood studies
 • Sociology, including theology and sociology
 • Veterinary science

Üniversite Kabul Koşulları

Bristol Üniversitesi lisans bölümlerinden kabul alabilmek için A Level – IB veya SAT skorlarınızın çok yüksek olması gerekmektedir. Aynı zamanda, başvuru için gerekli olacak IELTS Akademik sınavı okula kabul aşamasında önem arz etmektedir. Her bölüm için farklılık gösterebilen IELTS sınav puan gerekliliği ortalama 6.5-7.0 IELTS puanı civarında olmalıdır.

Eğer öğrencinin akademik yeterliliği veya İngilizce dil yeterliliğin uygun olmaması halinde öğrenci Foundation Programı ile lisans eğitimi başlamadan önce bir senelik bir süreyle Hazırlık senesi olan Foundation programına katılabilirler. Hazırlık programına öğrencinin katılabilmesi için de öğrencinin IELTS UKVI Akademik sınav notu bulunması gerekmektedir. Foundation programlarından kabul alabilmek için IELTS 5.5, International Year One programlarından kabul alabilmek için ise IELTS 6.0 dil skoru öğrencilerden beklenmektedir. Foundation programı ve International Year One programları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Brunel Üniversite’sinde Yüksek Lisans bölümlerinden kabul alabilmek için Lisans not ortalamasının en az 2.8 düzeylerinde olması beklenmektedir ve bu istenen not ortalamaları bölümden bölüme göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi almak ve üniversite tercih sürecini birlikte yürütmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bristol Üniversitesi öğrencileri tercihleri ve bütçeleri doğrultusunda konaklama olarak birçok farklı alternatife sahiptir. Üniversite yemekli ve yemeksiz konaklama seçenekleriyle toplamda 9 binada konaklama imkanını öğrencilere sağlamaktadır. Konaklama olanaklarında tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına göre değişik birçok alternatif öğrencilere sunulmaktadır. Aynı zamanda şehir merkezinde de paylaşımlı ve stüdyo daireler de yer almaktadır. Bristol Üniversitesi kampüsünde konaklayacak öğrenciler için konaklama ücretleri 3 taksite varan ödeme imkanlarıyla Üniversite tarafından sunulmaktadır.

Ortak kullanım alanları her hafta temizlenip, yurt binaları 7/24 güvenlik kamerarıyla izlenip güvenlik görevlileri tarafından kampüs korunmaktadır. Elektrik, su, ısınma ve internet konaklama ücretlerinin içerisinde yer almaktadır.

 • Emily Watson (Actor, Voice acting)
 • Simon Pegg (Comedian, Film Producer, Screenwriter)
 • Michael Ruse (Professor, Philosopher)
 • Alex Cox (Television director, Film Producer, Screenwriter)
 • Klaus Fuchs (Physicist, Scientist)