UNIVERSITY OF KENT

University of KentUniversity of Kent Birleşik Krallık’ın en iyi üniversitelerinden biri olarak; üstün eğitim kalite anlayışı, dünya öncüsü araştırma ve eğitimi, teknolojiyle donatılmış derslikleri ve modern kampüsüyle öğrenci deneyimini maksimum düzeyde tutmaktadır. Birleşik Krallık devletinin Eğitimde Mükemmellik Çerçevesi kapsamında Altın derece alan Kent, elinde buludurduğu TEF-Gold sertifikasıyla dünya çapında tanınmaktadır. 2018 QS Konuya Göre Dünya Üniversite Sıralamaları’nda Kent’in konu alanlarından üçü ilk 100’e, sekizi de ilk 200’e girmiştir.

2020-21’e kadar 197 milyon sterlinlik tesis ve kaynak yatırımıyla prestijli dereceler ve heyecan verici iş fırsatları sunan Kent, yurt dışından gelen öğrenciler tarafından sevilen ve tercih edilen bir üniversitedir.

Çoğu uluslararası enstitü ile yapılan iş birlikleri ile yurt dışında okuma ve iş bulma fırsatları sunan University of Kent, mezun olan öğrencilerine dünya çapında ün sahibi olan kurumlarda iş fırsatlarının kapısını açarak öğrencilere mükemmel bir kariyer imkânı sunmaktadır. 2016’da mezun olan öğrencilerin %96’sından fazlası altı ay içinde çalışmaya başlamış veya eğitimine devam etmiştir.

İngiltere’de Avrupa’nın Üniversitesi Mottosuyla yer alan Kent Avrupa ortamıyla İngiltere kültürünü bir arada sunan özgün bir kuruluştur. Üniversite’nin İngiltere’deki lokasyonlarının yanısıra Paris’te bulunan kampüsünde de lisansüstü programları mevcuttur. Ana kampüs Canterbury şehir merkezinden sadece iki mil uzaklıktadır ve bu yakınlık canlı ve sıcak atmosferiyle öğrencileri şehirle iç içe tutarak öğrenci dostu bir kent haline getirmektedir.

Londra’nın yakınlarında bulunan Canterbury kampüsü ve Medway’deki tarihi sahil kampüsü öğrencileri samimiyetle karşılayan lokasyonlardır. Öğrenciler Worldfest, Avrupa Günü, Holi, Şükran Günü ve Çin Yeni Yılı kutlamalarına katılarak veya kendi etkinliklerini düzenleyerek farklı kültürleri öğrenip ders dışındaki birçok aktiviteyi deneyimleyebilmektedir.

University of Kent’te EğitimUniversity of Kent

Öğrenciler uluslararası atmosferi Üniversite’nin farklı kampüslerinde soluyabilir. Ayrıca University of Kent’in Paris’te de uzman lisansüstü merkezi bulunmaktadır. İngiliz Üniversitelerinde her yıl yapılan öğrenci memnuniyet anketleri göz önünde bulundurulduğunda İngiltere Üniversiteleri arasında öğrencilerin en memnun olduğu ilk 5 üniversite arasında University of Kent yer bularak, Canterbury öğrenci kenti olarak ün salmıştır.

Üniversite, 2015-2016 döneminde lisans öğrencileri için 7,1 milyon sterlin ve lisansüstü öğrencileri için 13,6 milyon sterlin değerindeki burslar ve hibelerle yurt dışından gelen öğrencilere destekte bulunarak öğrencilerin eğitim ve öğretim sürecine bu ciddi fonlarla katkıda bulunmaktadır. University of Kent öğrencileri, Kent’te İngilizce ve Felsefe lisansı yapmış olan, Edebiyat dalında 2017 Nobel Ödülünü kazanan dünyaca ünlü roman yazarı Kazuo Ishiguro gibi mezunlardan ilham alarak tutkularının peşinde koşabilirler.

Öğrenci Başarısı Projesiyle 2017 Times Yüksek Öğretim Ödüllerinde Üstün Öğrenci Desteği ödülünü kazanan Kent, öğrencilerinin geçimine, çalışmasına ve eğitim almasına destek vermekten mutluluk duymaktadır.

University of Kent’te Dil Eğitimi

University of Kent’te diğer İngiltere’deki üniversiteler gibi eğitiminize başlamadan önce dil kursu alıp sonrasında okumak istediğiniz bölümünüze geçiş yapabilirsiniz. Dil kursu eğitimi İngilizce dil becerilerinizi artırıp sizler için gerekli olan dil düzeyine ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Böylelikle dil seviyeniz için gereken yeterlilik seviyesine bu programlar aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bu kurslar özellikle uluslararası öğrenciler için dizayn edilmektedir ve öğrencilerin yalnız dil eğitimi değil aynı zamanda akademik derslerde görülecek belli konuların altyapısını hazırlamaktadır. Böylelikle öğrenciler eğitimlerine başladıklarında pre-sessional kurs almışlarsa daha kolay derslere adapte olabilmektedirler.

Bunlardan bazı avantajlar:

  • Birleşik Krallık’taki akademik kültürü öğrenme ve kampüsteki e-bilgi platformlarını, IT sistemlerini ve okul içindeki diğer olanakların öğrenilmesi sürecini kapsama.
  • Akademik okuma, yazma ve kritik düşünme gibi kavramların öğrenilip akademik kaynakların etkin kullanılması.
  • Bilgiyi kullanma ve not alma tekniklerini öğrenerek akademik alanda dinleme becerilerinin artırılması.
  • Seminerler konuşma becerilerinin geliştirilmesi ve sunum tekniklerinin geliştirilmesi.

University of Kent Ranking

  • Times University Guide UK 2023, 48. Sırada
  • Guardian University Guide UK 2023, 55. Sırada
  • QS World University Rankings 2023, 375. Sırada
 • Law
 • Architecture
 • Business Administration
 • Accounting/Finance
 • Politics and International Relations
 • Psychology
 • Art Information Management Systems

Kent Üniversitesi’nde lisans bölümlerinden kabul alabilmek için A Level – IB veya SAT skorlarınızın yüksek olması gerekmektedir. Aynı zamanda, başvuru için gerekli olacak IELTS Akademik sınavı okula kabul aşamasında önem arz etmektedir. Her bölüm için farklılık gösterebilen IELTS sınav puan gerekliliği ortalama 6.0-6.5 IELTS puanı civarında olmalıdır.

Eğer öğrencinin akademik yeterliliği veya İngilizce dil yeterliliğin uygun olmaması halinde öğrenci Foundation Programı ile lisans eğitimi başlamadan önce bir senelik bir süreyle Hazırlık senesi olan Foundation programına katılabilirler. Hazırlık programına öğrencinin katılabilmesi için de öğrencinin IELTS UKVI Akademik sınav notu bulunması gerekmektedir.

Foundation programı hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
University of Kent’te Yüksek Lisans bölümlerinden kabul alabilmek için Lisans not ortalamasının en az 2.8-3.0 düzeylerinde olması beklenmektedir ve bu istenen not ortalamaları bölümden bölüme göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi almak ve üniversite tercih sürecini birlikte yürütmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

University of Kent öğrencileri tercihleri ve bütçeleri doğrultusunda konaklama olarak birçok farklı alternatife sahiptir. Üniversite yemekli ve yemeksiz seçenekleriyle konaklama imkanlarını öğrencilere sağlamaktadır. Konaklama olanaklarında tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına göre değişik birçok alternatif öğrencilere sunulmaktadır. Üniversite kampüsünün yakınında ve şehir merkezinde paylaşımlı ve stüdyo daireler de yer almaktadır. Kent Üniversitesi kampüsünde konaklayacak öğrenciler için konaklama ücretleri 3 taksite varan ödeme imkanlarıyla Üniversite tarafından sunulmaktadır.

Ortak kullanım alanları her hafta temizlenip, yurt binaları 7/24 güvenlik kamerarıyla izlenip güvenlik görevlileri tarafından kampüs korunmaktadır. Elektrik, su, ısınma ve internet konaklama ücretlerinin içerisinde yer almaktadır.

 • Kazuo Ishiguro (Yazar- 2017 senesinde Nobel Edebiyat Ödülü Sahibi)
 • Fu Ying (Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı)
 • Tom Wilkinson OBE (Oyuncu)
 • Roys Poyiadjis (İş Adamı)
 • Alas Davies (Oyuncu ve Komedyen)
 • Farah Zeynep Abdullah (Oyuncu)
 • Can Evrenol (Film Direktörü)