University of Warwick 

University of Warwick

University of Warwick, 1965 yılında Coventry’de kurulmuş geniş bir kampüse sahip Üniversitedir. Bulunduğu bölge itibariyle Üniversite Birmingham, Coventry ve Londra gibi İngiltere’nin en büyük ve köklü şehirlerine ulaşım kolaylığı bakımından da ön plana çıkmaktadır. 17.000’den fazla öğrencisiyle eğitimini sürdürmekte olan Warwick, öğrencilerin başvurularını çok detaylı inceleyip öğrenci profili yüksek olan kişileri lisans ve yüksek lisans eğitimlerine kabul etmektedir. Bu sebeple bu üniversiteden kabul alabilmek çok rekabetçi olmakla birlikte bu Üniversite’de okumak ayrıcalıklı olarak adlandırılır.

University of Warwick özellikle Mühendislik ve Fen Bilimleri araştırmalarında ön plana çıkan bir Üniversitedir ve özellikle otomotiv sektöründe İngiltere’nin en iyi Üniversitesi olarak anılmaktadır. Bundan dolayı ilerleyen zamanlarda otomotiv sektöründeki birçok buluşun öncülüğünü yapmaya devem eden bir kuruluş olacaktır. University of Warwick aynı zamanda 2019 Eğitim Mükemmellik Çerçevesi’nde (TEF) gümüş ödülünü almaya hak kazanmıştır. Warwick Üniversitesi’nin uluslararası öğrencileri oluşturduğu kısmı Üniversite’nin %20’sini oluşturmaktadır. Üniversite’nin 29 tane Akademik Departmanı ve 4 Fakülte (Sanat, Tıp, Bilim ve Sosyal Bilimler) içerisindeki 50’nin üzerinde araştırma merkezi ve enstitüsüyle University of Warwick eğitim yatırımlarını ciddi bir şekilde sürdürmektedir.

Üniversitenin kuruluş amacı gereği endüstriyel firmaların ve firma sahiplerinin potansiyelini ve gelişmişliğini akademik olarak güçlendirmek olduğu için Warwick birçok sektördeki firma ile güçlü partnerliklere sahiptir. Russell Grup Üniversiteleri bünyesinde yer alan University of Warwick, başvuru şartları çok yüksek olan bir Üniversite olarak ön plana çıkmaktadır. QS Rankings sıralamalarına göre Warwick Üniversitesi 2019 yılında dünyanın en iyi 54. Üniversitesi seçilmiştir.

University of WarwickUniversity of Warwick, İngiltere’nin en iyi 10 üniversitesi arasında yer almaktadır ve Avrupa’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Warwick Üniversitesi, Coventry bölgesinin gelişmesinde önemli bir paya sahiptir. Bölgede yerel iş ortakları ile oluşturan bağlantıların Warwick Manufacturing Group (WMG) ve Warwick Business School ile yürütülerek bölgede önemli yatırımlara ve iş birliklerine sahip olmaktadır. Warwick aynı zamanda eğitimde interaktif bir yaklaşımla teknoloji ve inovasyonu entegre ederek eğitimdeki kalitesiyle adından sıkça söz ettirmektedir.

University of Warwick, Coventry şehrinde yer alan bir okul olarak öğrencilerin bütçesine göre birçok farklı imkanları sunmaktadır ve farklı seçeneklerde sunulan konaklama fırsatlarıyla birçok yabancı öğrenci Warwick Üniversitesini tercih etmektedir. Warwick, tüm 1.sınıf öğrencilerine kampüste konaklama fırsatı sunarak öğrencilerin konaklamalarında kolaylık sağlamaktadır.

University of Warwick kampüsteki 24 saat açık kütüphanesi, bilgisayar merkezi, egzersiz stüdyosu, spor salonları, fitness merkezi, spor parkı, modern ve profesyonel eğitim binalarıyla, çok sayıda mağaza ve restoranı barındırmasıyla öğrencilerine birçok olanak ve fırsat sunmaktadır.

University of Warwick Ranking

 • Times University Guide UK 2023, 9. Sırada
 • Guardian University Guide UK 2023, 8. Sırada
 • QS World University Rankings 2023, 64. Sırada


 • Accounting and Finance
 • Biological Sciences
 • Business Studies
 • Automotive Engineering
 • Chemistry
 • Creative Writing
 • Classics and Ancient History
 • Communication and Media Studies
 • Computer Science
 • Drama, Dance and Cinematics
 • Economics
 • General Engineering
 • Linguistics
 • Mathematics and Statistics
 • Physics and Astronomy
 • Medicine
 • Philosophy

Warwick Üniversitesi lisans bölümlerinden kabul alabilmek için A Level – IB veya SAT skorlarınızın çok yüksek olması gerekmektedir. Aynı zamanda, başvuru için gerekli olacak IELTS Akademik sınavı okula kabul aşamasında önem arz etmektedir. Her bölüm için farklılık gösterebilen IELTS sınav puan gerekliliği ortalama 6.5-7.0 IELTS puanı civarında olmalıdır.


Eğer öğrencinin akademik yeterliliği veya İngilizce dil yeterliliğin uygun olmaması halinde öğrenci Foundation Programı ile lisans eğitimi başlamadan önce bir senelik bir süreyle Hazırlık senesi olan Foundation programına katılabilirler. Hazırlık programına öğrencinin katılabilmesi için de öğrencinin IELTS UKVI Akademik sınav notu bulunması gerekmektedir. Foundation programlarından kabul alabilmek için IELTS 5.5, International Year One programlarından kabul alabilmek için ise IELTS 6.0 dil skoru öğrencilerden beklenmektedir. Foundation programı ve International Year One programları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Warwick Üniversite’sinde Yüksek Lisans bölümlerinden kabul alabilmek için Lisans not ortalamasının en az 2.8 düzeylerinde olması beklenmektedir ve bu istenen not ortalamaları bölümden bölüme göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi almak ve üniversite tercih sürecini birlikte yürütmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Warwick Üniversitesi öğrencileri, tercihleri ve bütçeleri doğrultusunda konaklama olarak birçok farklı alternatife sahiptir. Üniversitenin 6500 kişilik konaklama kapasitesi bulunmaktadır ve Üniversite yemekli ve yemeksiz konaklama seçenekleriyle birçok konaklama imkanını öğrencilere sağlamaktadır. Konaklama olanaklarında tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına göre değişik birçok alternatif öğrencilere sunulmaktadır. Üniversite kampüsünün yakınında ve şehir merkezinde paylaşımlı ve stüdyo daireler de yer almaktadır. Warwick Üniversitesi kampüsünde konaklayacak öğrenciler için konaklama ücretleri 3 taksite varan ödeme imkanlarıyla Üniversite tarafından sunulmaktadır.

Ortak kullanım alanları her hafta temizlenip, yurt binaları 7/24 güvenlik kamerarıyla izlenip güvenlik görevlileri tarafından kampüs korunmaktadır. Elektrik, su, ısınma ve internet konaklama ücretlerinin içerisinde yer almaktadır.

 • Sting (Film Score Composer, Record producer, Musician)
 • Brian Paddick, Baron Paddick (Politician)
 • Stephen Merchant (Television director, Comedian)
 • Jennie Bond (Journalist, Actor, Presenter)
 • Kevin Taft (Consultant)