City University of London 

CityCity University of London, başkent Londra’da merkezi bir konumdadır ve Üniversite kampüsü şehrin birçok ünlü yerine yakındır. City University of London yüksek eğitim kalitesini nitelikli öğrencilerle buluşturan dünya çapında bir üniversitedir ve bu üniversitedeki %25’ten fazla öğrenci eğitimini yüksek lisansta devam ettirmektedir. En popüler üniversitelerden biri olan City, işletme ağırlıklı eğitimleriyle adından söz ettirmektedir. 7 fakülteye sahip olan Üniversitenin fakülteleri: Cass İşletme Fakültesi, Mühendislik ve Sayısal Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Kamu ve Sağlık Fakültesi, Bilgi Bilimleri Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesidir. Çağdaş eğitimini, birçok alanda sunduğu kaliteli eğitimle birleştiren üniversite öğrencilerin okumak istedikleri önde gelen Üniversiteler arasında yer almaktadır. Londra’da yer alan okul, öğrencilerin bütçesine göre birçok farklı imkanları ve farklı seçeneklerde sunulan konaklama fırsatlarıyla birçok yabancı öğrenci City Üniversitesini tercih etmektedir. 

City University of London özellikle Cass İşletme Fakültesiyle ön plana çıkmaktadır ve dünyada yer alan en iyi İşletme Fakülteleri arasındadır. Financial Times Avrupa İşletme Okulları Sıralamasında Cass İşletme Okulu 2018’de Birleşik Krallık’ta en iyi 5. Fakülte ünvanını almıştır. Londra’da ve birçok ülkede itibarlı şirketler tarafından kabul gören Fakültenin birçok kurumla çok yakın bağları bulunmaktadır. Bu avantaj öğrencilerin mezun olduktan sonra hızlı bir şekilde kurumsal yerlerde işe başlamalarının önünü açmaktadır. City Üniversitesinde birçok program dünya çapında en iyi akreditelere sahip olduğundan birçok mezun kendinden emin bir şekilde bu üniversiteden mezun olmakta ve kariyer yolculuğuna başlamaktadır. The Complete University Guide 2020’ye göre öğrenci memnuniyetlerinde Londra’nın en iyi 3. Üniversitesi olarak seçilmiştir. Bu dereceler göz önüne alındığında City University of London İngiltere Üniversiteleri arasında ön plana çıkan ve tercih edilen bir üniversitedir.

City University of London’da Eğitimin Farkı

City, University of London öğretim görevlilerinden biri, Queen’s New Year Honours listesinde (Queens Yeni Yıl Onur Listesi) yer alma gururunu yaşadı 2018. Sosyal Medya Sorumlusu Sabrina Francis, yerel konsey üyesi olarak City, University of London topluluğuna güç katan hizmetlerinden ötürü British Empire Award Medal’a (BEM – Britanya İmparatorluğu Madalyası) layık görüldü.

cass business schoolQS Rankings sıralamalarına göre City Üniversitesi 2019 senesinde dünyanın en iyi 349. Üniversitesi seçilmiştir. City Üniversitesi kampüse yaptığı yatırımlarla modern ve son teknolojiye sahip fakülteleri dünya çapında örnek olacak bir hale getirmektedir. City University of London aynı zamanda eğitimde interaktif bir yaklaşımla teknoloji ve inovasyonu entegre ederek eğitimdeki kalitesiyle adından söz ettirmektedir.

City Üniversitesi kampüsteki 24 saat açık kütüphanesi, bilgisayar merkezi, egzersiz stüdyosu, spor salonları, fitness merkezi, spor parkı, modern ve profesyonel eğitim binalarıyla, çok sayıda mağaza ve restoranı barındırmasıyla öğrencilerine birçok olanak ve fırsat sunmaktadır.

City University of London Ranking

 • Times University Guide UK 2023, 68. Sırada
 • Guardian University Guide UK 2023, 58. Sırada
 • QS World University Rankings 2023, 355. Sırada

 

 • Clinical, pre-clinical & health
 • Arts & Humanities
 • Business & Economics
 • Business & Management
 • Engineering & Technology.
 • Mechanical & Aerospace Engineering
 • Physical sciences
 • Mathematics & Statistics
 • Computer Science
 • Law
 • Psychology

City University of London Kabul Koşulları 

City Üniversitesi lisans bölümlerinden kabul alabilmek için A Level – IB veya SAT skorlarınızın yüksek olması gerekmektedir. Aynı zamanda, başvuru için gerekli olacak IELTS Akademik sınavı okula kabul aşamasında önem arz etmektedir. Her bölüm için farklılık gösterebilen IELTS sınav puan gerekliliği ortalama 6.5-7.0 IELTS puanı civarında olmalıdır.

Eğer öğrencinin akademik yeterliliği veya İngilizce dil yeterliliğin uygun olmaması halinde öğrenci Foundation Programı ile lisans eğitimi başlamadan önce bir senelik bir süreyle Hazırlık senesi olan Foundation programına katılabilirler. Hazırlık programına öğrencinin katılabilmesi için de öğrencinin IELTS UKVI Akademik sınav notu bulunması gerekmektedir. Foundation programı ve International Year One programları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

City Üniversite’sinde Yüksek Lisans bölümlerinden kabul alabilmek için Lisans not ortalamasının en az 2.7 düzeylerinde olması beklenmektedir ve bu istenen not ortalamaları bölümden bölüme göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi almak ve üniversite tercih sürecini birlikte yürütmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

City Üniversitesi öğrencileri tercihleri ve bütçeleri doğrultusunda konaklama olarak birçok farklı alternatife sahiptir. Üniversite yemekli ve yemeksiz konaklama seçenekleriyle birçok konaklama imkanını öğrencilere sağlamaktadır. Konaklama olanaklarında tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına göre değişik birçok alternatif öğrencilere sunulmaktadır. Üniversite kampüsünün yakınında ve şehir merkezinde paylaşımlı ve stüdyo daireler de yer almaktadır. City Üniversitesi kampüsünde konaklayacak öğrenciler için konaklama ücretleri 3 taksite varan ödeme imkanlarıyla Üniversite tarafından sunulmaktadır.

Ortak kullanım alanları her hafta temizlenip, yurt binaları 7/24 güvenlik kameralarıyla izlenip güvenlik görevlileri tarafından kampüs korunmaktadır. Elektrik, su, ısınma ve internet konaklama ücretlerinin içerisinde yer almaktadır.

City University of London Mezunları  

 • Muhtar Kent (CEO of The Coca-Cola Company. Formerly, President and CEO of Coca-Cola International and Executive Vice President of The Coca-Cola Company)
 • Kemal Kirişci (TÜSİAD senior fellow and director of the Center on the United States and Europe’s Turkey Project at The Brookings Institution)
 • Durmus Yilmaz (Governor of the Central Bank of Turkey)
 • Sir Stelios Haji-Ioannou (Founder of EasyJet)
 • Mahatma Gandhi(Leader of Indian independence movement)
 • Muhammad Ali Jinnah(Founder of Pakistan, first Governor-General of Pakistan)
 • Tony Blair(Labour Prime Minister of the United Kingdom from 1997 to 2007)
 • Sir William Castell (Chairman of the Wellcome Trust and a Director of General Electric and BP, former CEO of Amersham plc.)
 • Ellie Crisell (BBC presenter)
 • Barbara Serra (News presenter for Al Jazeera from London)