Kozminski University 

Kozminski University, çok çeşitli eğitim programları sunan, tam akademik haklara sahip olan ve “Financial Times” sıralamasına göre Orta ve Doğu Avrupa’daki en iyi işletme okulu olarak kabul edilen, iş odaklı bir yüksek öğrenim kurumudur. Ayrıca, dünya çapında sadece 100 işletme okulunun sahip olduğu AACSB, EQUIS ve AMBA olmak üzere üç prestijli uluslararası akreditasyon almıştır.

Kozminski University 1993 yılında kurulmuştur. Polonya’daki en eski kamuya açık olmayan yüksek öğretim kurumlarından biridir. Kozminski University’de lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile yüksek lisans ve MBA programlarının katılımcıları 9.000 kişilik bir nüfusa sahiptir. Kozminski University mezunlarının nüfusu şu anda 50.000’in üzerindedir.

Neden Kozminski University?

 • Financial Times Sıralamasına göre 2009’dan beri Polonya ve Orta ve Doğu Avrup

  kozminski

  a bölgesinde 1 numaralı İşletme Okulu

 • Prestijli uluslararası akreditasyonlar: Dünya çapında tanınan bir diplomayı garanti eden AACSB, EQUIS, AMBA
 • Birçok prestijli Polonyalı ve uluslararası kurumla ortaklık
 • ESCP Business School ve dünya çapında 200’den fazla ortak üniversite ile stratejik ittifak
 • Yönetim uzmanları yetiştirmek için işletme pratisyenleri fakültesi
 • Uluslararası bilim konferanslarının, seminerlerinin ve yayın faaliyetlerinin merkezi
 • Uluslararası öğrencilere burslar sunar.

Kozminski University İşletme Fakültesi 

Yönetimde üç yıllık Lisans Programı (bir BSc veya BComm derecesine eşdeğer), hem yerel hem de uluslararası şirketlerde yönetim ve girişimcilik 

kariyerlerini sürdürmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.
İngilizce yürütülen program altı yarıyıldan oluşmaktadır. Amacı, öğrencilere gerçek dünya ortamında yönetim, finans, muhasebe, insan kaynakları yönetimi ve işle ilgili diğer alanlarda sağlam bir temel sağlamaktır.
Mezunlar, aynı zamanda seçilen ana dal da dahil olmak üzere Yönetim alanında Lisans Derecesi alırlar.
İşletme Fakültesi Öğrencileri, öğrenimleri süresince, sadece Kozminski Üniversitesi’nin diplomasını değil, aynı zamanda çift diploma programı 

olarak adlandırılan bir program için ikinci yıllarına gitme fırsatına sahip olurlar.

Kozminski University İşletme Fakültesi Bölümleri 

Girişimcilik

Pazarlama

Uluslararası İşletme

HoReCa Yönetimi (Otel, Restoran, Catering)

Dijital Toplum ve Yeni Medya

Kozminski University Finansal Yönetim Bölümü

Finans ve Muhasebe lisans programındaki Finansal Yönetim ana bölümü, öğrencileri kurumsal finans ve muhasebe alanında çalışmaya hazırlayan, İngilizce olarak yürütülen üç yıllık bir programdır. İş stratejisi ve politikasını formüle etmeye, uygulamaya ve izlemeye odaklandıklarından, bilgi ve becerileri ile problem çözme ve karar verme yetenekleri yoğun bir şekilde geliştirilir.

Programın amacı, yüksek etik standartlara ve iyi bir iş anlayışına sahip, teknik açıdan yetkin profesyoneller yetiştirmektir. Programın müfredatı, geleneksel muhasebenin faydalarını, finans profesyonellerinin genişleyen ihtiyaç ve sorumluluklarını yansıtan geniş bir iş konuları yelpazesiyle birleştirerek, öğrencilerin sürekli değişen küresel ekonomik ortamın zorluklarıyla yüzleşmelerini sağlar. Lisans programının mezunları, tüm iş alanlarında mümkün olan en geniş kariyer fırsatlarına sahip olmayı bekleyebilirler.

İkinci ve üçüncü yıl boyunca, öğrencilerin iş başında eğitim yoluyla edindikleri bilgi ve becerileri geliştirmek için zorunlu bir genişletilmiş staj programı yapmaları istenir. Üniversitenin kariyer ofisi ve program konseyi, pistler ve Üniversitenin Goldman Sachs, BNP Paribas Securities Services, Citi gibi stratejik ortakları ile öğrenci stajyerliğine yerleştirmeyi kolaylaştırmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadır.

Öğrenciler, Lizbon Ekonomi ve Yönetim Okulu, Aston Üniversitesi, Limerick Üniversitesi, Hong Kong Baptist Üniversitesi veya IESEG Yönetim Okulu ile Çift Diploma Programına kaydolmak için eşsiz bir fırsata sahiptir. Bu, uluslararası tanınırlığa sahip olmanın ve aynı program için iki prestijli üniversiteden diploma almanın (Kozminski Üniversitesi diploması ve partner üniversitemizden ikinci diploma) en iyi birleşimidir.

Kozminski University Yönetim ve Yapay Zeka Bölümü

Program, anlayışlı yönetim bilgisi ile programlama becerileri ve veri analitiğinin nadir fakat çok gerekli bir birleşimidir. Öğrenciler, öğrenimleri sırasında Python programlama kursunu tamamladıklarını belirten bir sertifika ve makine öğreniminde temel bir kurs alma sertifikası alırlar.

Çalışmalar, işgücü piyasasında talep edilen ve aynı anda aşağıdaki özelliklere sahip daha fazla yönetici yetiştirmeyi amaçlamaktadır:

İş becerileri

Yeni teknolojiler, özellikle yapay zeka ve bunların toplum üzerindeki etkileri hakkında bilgi

Nicel, nitel ve karma araştırma yöntemleri bilgisi

Programlama yetkinlikleri (birkaç dilde programlama, Python ve R’ye güçlü vurgu)

İş dünyasında kullanılan makine öğrenimi teknikleri bilgisi