Medical University of Warsaw  

 

medical-university-warsaw

Medical University of Warsaw (MUW), Polonya’daki en eski tıp okullarından biridir. 200 yılı aşkın bir süredir tıp ve eczacılık alanında lisans ve lisansüstü düzeylerde eğitim ve öğretim vermektedir. MUW’nin programları, üniversite düzeyinde eğitimin en yüksek uluslararası standartlarını karşılar ve iyi klinik ve farmasötik uygulama ilkelerine dayanır. Medical University of Warsaw akademik kadrosu, tıpta araştırma ve uygulamaya katkılarından dolayı ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmaktadır. Birçoğu Ulusal Tıp Danışmanlarının prestijli görevlerine sahiptir.

Medical University of Warsaw’da Eğitim

Medical University of Warsaw, hem lisans hem de lisansüstü düzeylerde genel ve uzmanlık eğitimi vermektedir. Öğrenciler, hastalara genel ve üçüncü basamak tıbbi bakım sağlayan altı klinik eğitim hastanemizde öğrenirler. Öğrenciler ve personel ayrıca bu hastanelerde bilimsel ve klinik araştırmalar yürütmekte ve Varşova’daki diğer hastanelerde bulunan bir dizi klinik akademik bölümde yer almaktadır. İngilizce eğitim almak isteyenler için, 1993 yılında İngilizce Tıp fakültesi kurulmuştur. İngilizce Tıp programı hem direkt lise mezunları hem de ayrıca Üniversite mezunları için iki ayrı program olarak açılmıştır.

Üniversite İngilizce olarak 3 tam zamanlı derece programı dahil 19 derece programı sunmaktadır: Diş Hekimliği, Tıp, Eczacılık.

Polonya Medical University of Warsaw’da eğitim tıp bölümünde 6 yıl iken diş hekimliği ve eczacılık fakültelerinde 5 yıldır.

Medical University of Warsaw :

• Uluslararası eğitim standartlarına ve yükseköğretim ve araştırma kurumları arasındaki bilimsel düşünce alışverişine dayalı uluslararası bir boyuta sahip,

• Ekim 2019’da açılan Pediatri Hastanesi, Spor ve Rehabilitasyon Merkezi ve Üniversite Diş Hekimliği Merkezi – son yıllarda kurulan amiral gemisi tesisleri tarafından onaylanan kendi klinik ve didaktik tabanının geliştirilmesine sürekli olarak odaklanmaktadır.

Medical University of Warsaw’da bugün

1856 Akademik öğretmen

194 profesör çalışmaktadır.

Ayrıca ; 423’ü doktora

812’si yabancı öğrenci olmak üzere

toplamda 10.002 öğrenci ile eğitime devam etmektedir.

Medical University of Warsaw ABD’nin en büyük tıp okulu, The University of Illinois, Chicago College of Medicine ile partnerliği bulunmaktadır.

Medical Universtiy of Warsaw’ı diğerlerinden ayıran nedir?

• tıpta kariyer için tıp eğitimi
• kaliteli öğretim kadrosu ve tıp uzmanları
medical-university-warsaw• 348 milyon PLN değerinde 204 aktif bilimsel araştırma projesi
• Dünya çapındaki araştırma merkezleriyle 116 ERASMUS + anlaşması ve 40 uluslararası işbirliği anlaşması
• Sağlık Hizmetlerinde SGH-WUM MBA, çok sayıda uzmanlık ve yaşam boyu öğrenme kursları dahil olmak üzere 16 lisansüstü program
• modern altyapı
• harika kampüs yerleri