Wroclaw University of Science and Technology 

Polonya’nın en büyük akademik okullarından biri olan Wroclaw University of Science and Technology (PWR) 1945 yılından beri faaliyet göstermektedir. Wroclaw University of Science and Technology, Alman Üniversitesi Königliche Technische Hochschule Breslau’nun maddi mülkiyetinin yanı sıra Lviv Politeknik’in entelektüel ve bilimsel mirasının mirasçısıdır. Hem Avrupa’daki hem de dünyanın geri kalanındaki teknik üniversiteler arasındaki konumu her yıl artmaktadır. Üniversitenin gelişimi araştırma potansiyeli, en üst düzeyde bilimsel, inovasyon ve endüstri işbirliği ile doğrulanmaktadır. Üniversite, işgücü piyasasında değerli ve aranan uzmanlar yetiştirmektedir.

Perspektywy 2021 Vakfı tarafından yürütülen üniversiteler sıralamasında Wrocław Teknoloji Üniversitesi’nin sonuçlarına göre teknik üniversiteler arasında üçüncü, genel sıralamada altıncı ve her zamanki gibi Aşağı Silezya’da birinci olmuştur. Aynı sıralamada, İnşaat Mühendisliği lisans programı (İnşaat Mühendisliği Fakültesi) ve Kimya ve Proses Mühendisliği (Kimya Fakültesi) Polonya’nın en iyileri olarak kabul edildi

.21 233 öğrenci,Wroclaw University of Science and Technology
Doktora Okulunda 459 doktora öğrencisi ve 318 kişi,
13 Fakülte ve Jelenia Góra, Legnica ve Wałbrzych’de 3 şube,
yaklaşık 2 164 araştırma ve öğretim personeli dahil olmak üzere 4 000’den fazla çalışan,
Modern laboratuvarlar, kütüphaneler, internet erişimi, multimedya donanımlı konferans salonları ile 122 bina,
Faydalı modeller dahil 5 964 tescilli buluş,
ISI Master Dergi Listesinde yer alan dergilerde 18 271 yayın,
JCRI indeksli dergilerde 16.653 yayın,
Yabancı Diller Yüksekokulunda öğretilen 7 dil (Yabancılar için İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Japonca, Almanca, Rusça, Lehçe)
177 öğrenci bilim grubu,
24 öğrenci organizasyonu,
19 öğrenci kültür ajansı

 

Wroclaw University of Science and Technology’de Eğitim 


Wroclaw Teknoloji Ünversitesi bir teknik üniversite ve bir araştırma kurumudur. Öğrencileri eğitmenin amacı sadece onlara güvenilir bilgi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yaratıcı ve eleştirel düşünmeyi de sağlamaktır. Üniversite, misyonunu öncelikle bilimsel araştırma, uluslararasılaşma ve işgücü piyasası gereksinimlerine uyarlanmış yüksek eğitim kalitesi ile en yüksek standartlarda yürütmektedir. Wroclaw University of Science and Technology, Akademik bir topluluk olarak açık ve kapsamlıdır, üniversite değerlerini ve geleneklerini besler ve diğer üniversiteler ve dış ortaklarla işbirliği yapar.

Wroclaw University of Science and TechnologyWroclaw University of Science and Technology, üniversitenin faaliyetlerini ekonominin ihtiyaçlarına uyarlamayı amaçlayan bir strateji izlemektedir. Bilgiyi endüstriye aktarma, yenilikler yaratma ve ayrıca iş, yerel yönetim ve bilimsel araştırma merkezleri ile işbirliği yapma fikirlerini başarıyla uygular. Girişimciliği teşvik etmeye odaklanan faaliyetleri teşvik eder ve iş ararken öğrencilere ve mezunlara yardımcı olur. Her yıl Üniversite, endüstri için geçerli olan bir dizi orijinal teknik çözüm, patent ve buluşlar yapmaktadır. Son on yılda Üniversite 1283 patent aldı. Üniversite bünyesinde 887 laboratuvar, 175 Araştırma Laboratuvarı ve 13 akredite laboratuvar bulunmaktadır.

Wroclaw University of Science and Technology, öğrencilerin standart programlara göre ve bireysel eğitim yollarına göre öğrenmelerini sağlayan eğitim teklifi ile öne çıkıyor. Üniversite dünyadaki birçok eğitim ve Araştırma Kurumu ile temaslarını sürdürmektedir ve ayrıca çift diploma prosedürünü izlemektedir. Şu anda 49 ülkeden 205 ortakla bir işbirliği anlaşması var. Wroclaw University of Science and Technology öğrencileri ve araştırmacılar, Erasmus+, Öğrenci değişim Programları, Çift Diploma Yüksek Lisans Programı T. I. M. E., Polonya ve Amerikan Fulbright Komisyonu ve ayrıca DAAD olarak: ortak proje olarak eğitim ve katılım fırsatı sunmaktadır.

Wroclaw University of Science and Technology Bölümleri

PWR’de bugün; 1650 akademik öğretmen tarafından 16 fakültede öğrenim gören 28 815 öğrenci vardır.

  • Mimarlık
  • İnşaat Mühendisliği
  • Kimya
  • Elektronik
  • Elektrik MühendisliğiWroclaw University of Science and Technology
  • Çevre Mühendisliği
  • Madencilik ve Jeoloji
  • Çevre Mühendisliği
  • Bilgisayar Bilimi ve Yönetimi
  • Mekanik Ve Elektrik Mühendisliği;
  • Makine Mühendisliği
  • Elektronik ve Fotonik
  • Uygulamalı Matematik
  • Teknoloji ve Bilgisayar Bilimleri
  • Teknoloji ve Mühendislik
  • Teknoloji ve Doğal Bilimler ile ülkenin en büyük ve en iyi teknik üniversitelerden biridir.

  • Prestijli çevrimiçi dergi “The Huffington Post” ve Amerikan plak şirketi Disney (Pixar) tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, Wroclaw University of Science and Technology’nin Kampüsü dünyanın en güzel 15’i arasında yer aldı. Özellikle Odra Nehri kıyısında yer alan modernist tarzda çok sayıda bina özellikle beğenildi.
  • Wrocław Teknoloji Üniversitesi Wroclaw’daki en büyük işverenlerden biridir.
  • Mezunlarımızın büyük bir kısmı lisans programlarına devam ederken zaten iş bulmaktadır ve %70’i diplomalarını aldıktan sonra en geç üç ay sonra iş bulmaktadır.
  • Wroclaw Teknoloji Üniversitesi Yenilikçi araştırmaları sayesinde yıllardır inovasyonda lider durumdadır ve bu açıdan Polonya Cumhuriyeti Patent Ofisi’nin raporlarında üst sıralarda yer alıyor. Üniversite yılda ortalama 100’ün üzerinde buluş ve faydalı model başvurusu yapmaktadır.
  • Her yıl yerli ve yabancı şirketler, bilimsel ve yerel yönetim birimleri ile yeni işbirliği anlaşmaları imzalıyoruz. Üniversitenin en yakın iş ortakları arasında Volvo, Nokia, Microsoft, IBM, KGHM, LG ve Credit Suisse yer alıyor.
  • Her iki Amerika kıtasında, Asya’da, Afrika’da hatta Avustralya’da ve Avrupa üniversiteleri ile işbirliği anlaşmalarına sahiptir.
  • Her yıl birkaç yüz öğrenci ve üniversite çalışanı uluslararası değişim programlarından yararlanmaktadır.
  • Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği ve Avrupa Mühendislik Eğitimi Derneği üyesidir.