University of Kent Tecrübeleri

          Merhaba, ben Aslı Küçük. Lisans eğitimimi Kuzey Kıbrıs’ta Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde bitirdim. “Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik” bölümünü 4 senede tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimime İngiltere’de devam etmeye karar verdim.

          Daha önce İngiltere’ye yapmış olduğum geziler, çoğu İngiliz üniversitelerinin prestijleri ve kaliteli hayat standartları gibi faktörler bu seçimi yapmamda etkili oldu. Master eğitimini “Uluslararası İşletme Yönetimi” üzerine yapmak istiyordum ve önümde birçok seçenek vardı. İlk tercihim olan University of Kent’ten kabul teklifi gelince 2017-2018 yılları arasında eğitimimi Canterbury’de tamamladım.

          Geriye dönüp baktığımda hayatımın tüm alanında uygulayabilirim diyebileceğim tecrübeler kazandım. Öncelikle Londra gibi metropol ve kaotik şehirlerde yaşamayı pek tercih etmiyorsanız okulun Canterbury ve Medway kampüsleri sizin için ideal yaşama ortamı olabilir. İngiltere’nin güney kesiminde olan Canterbury bölgesi okulun ana kampüsü olarak bilinir. Kişisel olarak okul kampüsü ile kasaba arasının kolay ulaşılabilirliği beni çok memnun etmişti.

           Akademik açıdan ise işletme fakültesinin bir parçası olabilmekten gurur duydum. Bunun esas sebebi çoğu öğretmenimin uluslararası organizasyonlarda çalışması ve öğrencilere kendi özgün perspektiflerini aktarabilmesi olmuştur. Bu kaliteli eğitim İngiltere üniversite sıralamalarında da kendini ispatlamıştır (www.thecompleteuniversityguide.co.uk, 2018).

          University of Kent öğrencisi olmak sosyal açıdan da beni çok zenginleştirmiştir. Öğrenci profilinin çok kültürlü olması sayesinde farklı ülkelerden arkadaş edinme şansına sahip oldum. Okuduğunuz bölüm fark etmeksizin çok kültürlü bir ortamda bulunmak sizi farklı kültürleri öğrenmeye ve benimsemeye itecektir. Okuldaki çeşitli sosyal kulüpler ve etkinlikler de öğrencilerin yeni ve kültürel tecrübeler kazanmasında öncülük etmiştir.