5 Soruda İngiltere’de Eğitim

İngiltere Üniversiteleri kaliteli ve köklü eğitim sistemi, dünya çapında tanınan diplomalarıyla özellikle lisans ve yüksek lisans eğitimi için dünyaca en çok tercih edilen üniversitelere ev sahipliği yapıyor. Sen de üniversite eğitimine İngiltere’de devam etmek istiyorsan, aklında başvuru süreci, İngilizce yeterliliği, konaklama, çalışma izni ve sosyal/kültürel hayat ile ilgili soruların olması çok doğal! 

Bu yazımızda 5 Soruda İngiltere’de Eğitim sürecinden bahsedeceğiz.
Hadi başlayalım! Ama nasıl?

1-İngiltere’de okumak için ilk adım nedir?

Biliyorsun ki İngiltere öğrencilerine üst düzey bir eğitim sunar. Bu nedenle, üniversiteler seni kabul etmeden önce lise diplomana ek olarak, yeterliliğini kanıtlaman için çeşitli eğitimler/sınavlar tamamlamanı ister. Zorunlu olmasa da bu sınavlardan alacağın yüksek puanlar, okulların gözündeki seni üst seviyelere taşır. Bu sınavlardan bazıları;

Sınavların isimleri kafanı karıştırdıysa üstlerine tıklayarak detaylı açıklamalarını okuyabilirsin.

2- Peki İngilizce seviyesi ne olmalı?

İngiltere’deki üniversiteler IELTS UKVI sınavından ortalama 6.0- 6.5 puan almanı istiyor.

3- İngiltere’de nerede kalmalıyım?

Konaklama imkanlarının birçok lokasyonda mevcut olmasıyla birlikte, kampüs içinde veya çevresinde bulunan yurtlar özellikle öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Bu yurtlar sadece üniversite hayatına uyum sağlamana yardımcı olmakla kalmazlar. Senin gibi farklı ülkelerden gelen öğrencilerin bir arada yapabileceği etkinlikler düzenleyerek sosyalleşmene de yardımcı olmaktadırlar.

4- Peki okurken çalışabilir miyim?

Evet! İngiltere Üniversitelerinde okurken haftalık 10 ile 20 saat arası çalışabilirsin. Bir yandan da eğitimine devam edebilirsin.

5-İngiltere’de sosyal ve kültürel hayat…

 Kültürel Hayat

İngiltere doğal güzelliğiyle yüzyıllardır Shakespeare gibi büyük yazarlara ilham kaynağı olmuştur. Böyle bir ülkede bol bol doğa yürüyüşleri yapmayı ve yeşilliklerin tadını çıkarmayı kim istemez? Peki asıl soru… Eğitimine devam ederken bu güzel şehrin doğasını yaşamaya hazır mısın?

Ayrıca British Museum, National Gallery, Victoria and Albert Museum gibi köklü kültürün mirası olan ünlü müzelerini gezmek, Buckingham Palace, Tower of London, Westminster Abbey’i gezerken Birleşik Krallık tarihini yeniden yaşamak ve dünyanın en tanınmış eserlerini yerinde görmek mümkün.

 Sosyal Hayat

İngiltere’de öğrenci bütçesine göre düzenlenen birçok etkinliğe indirimli bir şekilde katılabilirsin. Bu aktivitelere katılarak yabancı öğrenciler ile tanışabilir, İngilizceni geliştirebilir ve farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Birleşik Krallık, Premier League ve Wimbledon gibi dünyanın en popüler spor aktivitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda gideceğin üniversitede farklı alanlarda faaliyet gösteren spor kulüplerine de üye olabilirsin.

İngiltere’de Üniversite Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için Myeducoach Yurtdışı Eğitim ofisini ziyaret edin veya bizleri arayın.

5 Soruda İngiltere’de Eğitim yazımızın sonuna geldik. Diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulu