St. Mary’s University’de Yüksek Lisans Yapmak

Merhaba ben Yağmur, İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümü mezunuyum. Şu anda Londra’da St.Mary’s Üniversitesi’nde pazarlama yüksek lisansı yapıyorum. İngiltere’de yüksek lisans yapmaya karar vermemin nedenleri üniversitelerin dünya çapında tanınması ve yüksek öğrenim kalitesinin yüksek olmasıydı. Ayrıca, İngiltere’de eğitim almak kültürel olarak zengin bir deneyim sunuyor. Uluslararası bir kariyer için fırsatlar edinmeye yardımcı olmasının yanı sıra işverenler tarafından da değerli bir nitelik olarak kabul ediliyor.

İngiltere’de yaşamak genel olarak güzel bir deneyim. Burası farklı kültürlerin buluştuğu bir ülke ve burada farklı kültürleri deneyimlemek mümkün. Burada yaşamanın avantajları ve kolaylıkları olduğu kadar dezavantajları ve zorlukları da var tabii. Yaşam maliyetleri yüksek, iklim koşulları pek de iyi değil ve tabii yabancılık hissi de çekiyorsunuz. Fakat hepsine bir çözüm bulabiliyor ve zamanla üstesinden gelebiliyorsunuz.
Bu alana ilgi duyan herkese bu bölümü önerebilirim. Pazarlama genel olarak; pazarlama eğitimi, pazarlama stratejileri, marka yönetimi, tüketicilerin davranışları, ürün yönetimi ve diğer pazarlama alanları hakkında teorik ve pratik bilgi sağlıyor. Gerçek dünya pazarlama senaryoları üzerinde çalışarak, pratik deneyim kazanabiliyorsunuz.

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almak isteyenlere üniversite ve program seçimini dikkatli yapmaları, şehirleri ve şehirlerdeki olanakları iyice araştırmaları, başvuru sürecine olabildiğince erken başlamaları, bütçe planlamalarını gerçekçi yapmaları, iş imkanlarını araştırmaları, gelmeden önce mutlaka konaklamayı kesinleştirmeleri ve en önemlisi dil becerilerini geliştirmelerini öneririm.

Öncelikle ben üniversitemin Londra’da olmasını özellikle istedim. Twickenham, Londra’nın merkezine yakın bir konumda ve ulaşım ağı çok gelişmiştir. Bu nedenle Londra’daki turistik yerlere kolayca ulaşabilirsiniz. Londra, dünya genelinde önde gelen akademik merkezlerden biridir. Yüksek kaliteli eğitim ve öğretim sunan saygın üniversiteleri ile bilinir. Bu nedenle, Londra’da yüksek lisans yapmak birçok avantaj sağlar. Londra, tarihi ve kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Müzeler, galeriler, tiyatrolar ve diğer kültürel etkinlikleri keşfederek, zengin bir kültürel deneyim yaşayabilirsiniz.

Twickenham, öğrenciler için harika bir sosyal hayat sunar. Şehir, birçok restoran, bar, kulüp ve etkinlikle doludur. Öğrenciler, ilgi alanlarına uygun aktivitelere katılarak sosyal ağlarını genişletebilirler. Burada öğrenci olmak, öğrencilerin farklı kültürlerle etkileşimde bulunmalarına ve kendilerini geliştirmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca bu şehir St Mary’s University’ye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite, yüksek kaliteli eğitim sunar ve öğrencilerin akademik başarılarına odaklanır. Londra, dünya çapında bir iş merkezidir ve birçok fırsat sunar. Twickenham’da öğrenci olmak, öğrencilerin staj programları, iş yerinde öğrenim fırsatları ve mezuniyet sonrası iş bulma desteği gibi birçok kariyer fırsatından yararlanmalarına olanak tanır.

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almaya karar vermemden itibaren birçok eğitim danışmalığı ile iletişime geçtim. Myeducoach’u arkadaş tavsiyesi üzerine buldum ve aradığım ilk andan itibaren hemen beni çizmek istediğim yol üzerinde etkili bir şekilde yönlendirdiler. Üniversite seçimimde farklı seçenekler sunarak bana istediğim eğitimi alma yolunda kararımı vermeme yardımcı oldular. Üniversiteyi seçtikten ve gerekli belgeleri de ilettikten sonra hızlı bir şekilde vizeye başvurduk ve tüm süreci kendileri yönlendirdiler.

Tabii bu süreç benim açımdan kolay olmadı, fazlasıyla stresliydi. Fakat alanda bilgileri, deneyimleri ve profesyonellikleriyle birlikte bana tüm süreçte yardımcı oldular ve sürecin eksiksiz ve kusursuz bir şekilde yönetildiğinden emin oldular. Buraya geldikten sonra da iletişimi kesmeyerek her daim yanınızda olduğunuzu hissettiriyorlar. Hatta yanınıza ziyarete bile geliyorlar. 😊 Aldığım destekten çok memnunum ve herkese tavsiye ediyorum.

 

Yağmur Karayılanlı,

St. Mary’s University Twickenham,

MSc Marketing 2022

 

St. Mary's University'de Yüksek Lisans Yapmak