İrlanda – İlk Yurtdışı Deneyimim

Dublin Ces Dil Okulu

   

      İrlanda – İlk Yurtdışı Deneyimim  

İrlanda - Dublin

 

Merhaba! Ben Hazal. Sizlerle İrlanda ‘nın kalbi olan Dublin şehrinde CES dil okulunda almış olduğum eğitimim ve ilk yurtdışı deneyimimden bahsetmek istiyorum. Öncelikle Myeducoach Olcay beye çok teşekkür ederim her adımda, vizeden-dublin havaalanına kadar her anda telefonun ucundaydı ve her konuda yardımcı oldu. İrlanda ‘da dil eğitimimi alırken arayıp tek tek eğitim ve konaklama hakkında benden bilgiler aldı. Evet ilk yurtdışı deneyimimdi. Çok fazla yabancı dilim olmamasına rağmen ilk havalanına indiğim anda yapabileceğimden çok emindim. Konaklama yerime ulaşırken kalacağım aile ile iletişim halindeydim, nasıl gelebileceğimi öğrendim. Google maps kullanarak her türlü ulaşım yoluna rahatlıkla ulaşabildim. Kalacağım eve vardığımda aile konusunda çok şanslıydım. Ulaşım her yere çok rahattı ve okula gittiğimde çok güzel etkinlikler gerçekleşti, oryantasyon turları oldu.

İrlanda’da eğitim aldığım CES Dil okulunun Çevresi nasıldı?

 

Okul şehir merkezinde ve her yere çok yakındı. Kolayca gezdim ve yemek yiyebileceğim, alışveriş yapabileceğim mekanlar buldum. Evet o meşhur Temple bar da okulun hemen yakınıydı. Şehir çok güzel, ulaşım çok basit ve tam bir öğrenci şehriydi. Çok kolay arkadaş edindim CES’teki yetkililer çok ilgiliydi.

 

İrlanda - Dublin

CES Dil Okulu‘nun Eğitimi nasıldı?

 

Eğitimden çok memnun kaldım öğretmenlerimiz herkesle ayrı ayrı ilgilenip hepimizi derse dahil etmeye çalışıyordu. İrlanda’daki insanların ne kadar sıcak kanlı olduğunu duyarak gitmiştim gerçekten hepsi de çok cana yakındı. Numara alma, ulaşım kartı çıkarma hepsini yarım saat içinde hallettim. Tam öğrenci şehri gezilecek yerler yakın, ulaşım kolay, güzel araştırılırsa yemek yiyecek ucuz mekanlar var. Sadece sokaklarında dolaşmak bile çok zevkliydi. Önerim okulun yaptığı turlara katılmanız ve heryeri gezmeniz. Bir daha olsa yine giderimm!!

 

 

Hazal Uluçınar

Centre of English Studies (CES)

İrlanda İngilizce Dil Eğitimi Öğrencisi, 2020