INTO Manchester’da Foundation Eğitimi Almak

INTO Manchester’da Foundation Eğitimi Almak

Into Manchester'da Foundation

 

Merhaba İbrahim, bize biraz kendinden bahseder misin?

Merhaba ben İbrahim, 19 yaşındayım, International Foundation for Maths and Computer Science.

İngiltere’de okuma kararını nasıl aldın?

Liseye geçtiğimde yurtdışında okumaya kafaya koymuştum. Kendi alanım için de gerekse tarihi anlamda önemli bilim insanlarını çıkarmış olması gerekse öğrencilere üst düzey araştırma imkanları tanınması benim İngiltere’yi seçmemde büyük etmenler oldu.

Manchester’da yaşamak senin için nasıl?

Şahsen Manchester’ın dokuşu ve görünüşü ilk başta bana hitap etmese de zaman içinde şehire alıştım.

Neden öğrenciler İngiltere’de Foundation eğitimi almalı, bu konudaki düşüncelerin nelerdir?

İlk başta Foundation eğitimine pek sıcak bakmamakla beraber zaman içerisinde bu programın bana kattıklarını göz ardı edemem. Bu program benim İngiltere’deki eğitim sistemi ve yaşama alışmamda büyük bir basamak oldu.

INTO Manchester’da, Foundation eğitimi ile Maths and Computer Science eğitimi almak sana ne gibi faydalar kattı, bölümünden ve eğitim sürecinden bahseder misin?

Bu programda kendi alanım adına daha önce görmediğim, gördüysem bile çok üstünkörü geçilen birçok konu ve bilgi öğrendim. Özellikle İngiliz eğitim sisteminin Matematiğe olan bakışını takdir etmemi sağladı.

Myeducoach Yurtdışı Eğitim Danışmanlığını nasıl buldun ?

Myeducoach bana bu sürecin en başından en sonuna kadar her bölümde yardımcı oldu. Başvuru ve karar sürecinden vize sürecine kadar benim en iyi kararı vermem ve en rahat süreci geçirmem için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Dönüp bu sürece bakınca, kendim adına bu süreci Myeducoach’suz atlatmam pek mümkün değil gibi görünüyor. İşte bu yüzden Myeducoach’u yurtdışında akademik bir kariyer düşünen herkese tavsiye ederim.

Birleşik Krallık’ta öğrenci olmanın 5 artısını bize söyler misin?

Köklü üniversiteler ve akademik kültür, en son teknolojik gelişmeler, çok büyük ve çeşitli kütüphaneler, araştırma destekleri ve birçok  araştırma dalı aradasındaki kollektif çalışma.

 

İbrahim Emir Savaşçı,

Into Manchester,

Math and Computer Science Foundation 2022.

 

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir